Jak opowiedzieć światu o polskim zwycięstwie

Czy potrafimy celebrować nasze zwycięstwa? Czy nie za bardzo skupiamy się na porażkach? Czy jesteśmy w stanie opowiedzieć światu przekonywująco i z rozmachem historię sukcesów polskiego narodu? O tym w 100-lecie Bitwy Warszawskiej rozmawiają Hubert Salik i Michał Płociński w podcaście „Posłuchaj, Plus Minus”.

Aktualizacja: 14.08.2020 12:30 Publikacja: 14.08.2020 12:24

Jak opowiedzieć światu o polskim zwycięstwie

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

W swojej najnowszej książce „Przegrane zwycięstwo” prof. Andrzej Chwalba dowodzi, że jeden z największych sukcesów polskiego oręża, przyniósł nam niewiele ponad obronę świeżo uzyskanego terytorium. Fragment książki historyka – dotyczący losów jeńców podczas wojny polsko-bolszewickiej – to jeden z materiałów rocznicowych, opublikowanych w ostatnim „Plusie Minusie” (nr 1429, 8-9 sierpnia 2020 r.).

Wojna z lat 1918-20 r. wpisuje się w szereg konfliktów zbrojnych, które ukształtowały granice II Rzeczpospolitej. Choć Wielka Wojna oficjalnie zakończyła się w 1918 r. na ziemiach polskich trwała jeszcze dwa lata – nie tylko z powodu agresji ZSRR, ale również powstań – śląskich i wielkopolskiego. Dopiero lata dwudzieste przyniosły Polsce względny spokój.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Plus Minus
Bogusław Chrabota: Dlaczego broń jądrowa nie zostanie użyta
Plus Minus
„Empire of the Ants”: 103 683 zwiedza okolicę
Plus Minus
„Chłopi”: Chłopki według Reymonta
Plus Minus
„Największe idee we Wszechświecie”: Ruch jest wszystkim!
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Plus Minus
„Nieumarli”: Noc żywych bliskich