Na kogo pan będzie głosował?
Nie wiem, czy w ogóle pójdę na wybory. Nie ma na kogo głosować, w Polsce nie ma żadnej lewicy.
A w wyborach prezydenckich?
Nie wiem, może na Bronisława Komorowskiego?
Pan będzie głosował na Komorowskiego?!
Aktualizacja: 22.08.2014 16:00 Publikacja: 22.08.2014 16:00
Foto: PAP/CAF
Na kogo pan będzie głosował?
Nie wiem, czy w ogóle pójdę na wybory. Nie ma na kogo głosować, w Polsce nie ma żadnej lewicy.
A w wyborach prezydenckich?
Nie wiem, może na Bronisława Komorowskiego?
Pan będzie głosował na Komorowskiego?!
Patrzę na jego kadencję, na to, co robił, i wiele rzeczy mi się podoba.
Co na przykład?
Choćby jego kontakty z ludźmi, sposób obchodzenia świąt państwowych. Oczywiście nie wiem, co się wydarzy w ciągu roku, ale na dziś mogę powiedzieć, że odpowiadają mi też jego różne działania z przeszłości.
Zgaduję, że sprzeciw wobec rozwiązania WSI.
Jakiekolwiek by było to WSI, to przecież są to oczy i uszy państwa! Jak można rozwiązywać wywiad?
A jeśli był zbrodniczy?
Żaden ustrój, jak się zmienia, nie likwiduje wywiadu, nie odcina sobie uszu i nie wydłubuje oczu. Oczywiście byli tam ludzie, którzy nie powinni się tam znaleźć, bo służyli różnym panom, dlatego byłem zwolennikiem ostrej weryfikacji WSI, ale nie ich rozwiązania.
A jaka powinna być lewica dzisiaj?
Taka jak na świecie, czyli stojąca po stronie ludzi pracy. Niech pan zobaczy, co robi polska lewica. Od czasu do czasu dla picu krzykną, że nie chcieliby podnoszenia wieku emerytalnego do 67. roku życia. Ale co faktycznie robią? Nic.
Zdradził pana Jaruzelski, Kwaśniewski, wreszcie Miller. Jest ktoś, kto nie zdradził Albina Siwaka?
Jest bardzo dużo takich ludzi, ale oni nie są dopuszczani na scenę polityczną. Dziś nie ma w Polsce żadnej partii lewicowej, są jakieś grupki.
„Krytyka Polityczna"?
A to co innego, tam mogą być zdrowe siły lewicowe! Trochę znam to środowisko, rozmawiałem z kilkoma osobami stamtąd i ich założenia do mnie trafiają.
Tu w sobotę można kupić elektroniczne wydanie „Rzeczpospolitej" z Plusem Minusem
Na kogo pan będzie głosował?
Nie wiem, czy w ogóle pójdę na wybory. Nie ma na kogo głosować, w Polsce nie ma żadnej lewicy.
Jak pandemia Covid-19 odcisnęła się w literaturze? Odpowiedzi udziela „Jak wysoko zajdziemy w ciemnościach” Sequoi Nagamatsu.
Od tego, w jaki sposób specjaliści od cyberbezpieczeństwa wytłumaczą pracownikom reguły, zależy, czy te reguły będą stosowane na co dzień
Polski „Puppet House” nie tylko w Halloween napędzi graczom strachu!
Samotne życie nie zawsze jest doświadczeniem złym – przekonują autorki książki „Epidemia samotności”.
Ten spektakl uświadamia nam, że nie ma jednego „normalnego” schematu funkcjonowania ludzkiego umysłu.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
Cieszy mnie, że w polskiej literaturze wciąż płynie spokojny strumień opowieści tożsamościowych, bo to pokazuje, że nie jesteśmy monokulturą i że można o tym mówić bez patosu i tłumaczenia się.
201,6 mln lat temu miało miejsce jedno z pięciu wielkich masowych wymierań na Ziemi. Zbiegło się ono w czasie z silnymi erupcjami wulkanów. Do tej pory uważano, że żyjące wtedy gatunki zabiła wysoka temperatura. Obecnie naukowcy mają inną hipotezę.
Już za kilka dni odbędą się wybory prezydenckie w USA. Cały proces przebiega w kilku etapach, a ich zwieńczeniem jest zaprzysiężenie nowego prezydenta. Kiedy dokładnie będzie miało to miejsce?
31 maja 2025 r. w Braniewie odbędą się uroczystości beatyfikacyjne siostry M. Christophory Klomfass i jej 14 towarzyszek – ofiar komunizmu.
Ostatni dzień miesiąca na rynku walutowym upływał w spokojnej atmosferze. Cały październik trudno jednak uznać za udany.
Bank Gospodarstwa Krajowego ma w swojej ofercie dla firm Gwarancję Biznesmax Plus. Wśród jej zalet jest elastyczność w dysponowaniu majątkiem firmy, korzystniejsze od standardowych warunki finansowania czy brak kosztu zabezpieczenia kredytu.
Zapisów w szlacheckich testamentach o tym, że pogrzeb ma być skromny, bez pompy, było wiele. Ale co z tego, kiedy rodzina miała inne pomysły w tej materii.
Czy gafy Joe Bidena, narastający chaos w świecie i słaba kampania Kamali Harris oddadzą Amerykę w ręce Donalda Trumpa? „Demokraci mieli cztery lata, by znaleźć odpowiedź na Trumpa… i tego nie zrobili” – mówi Jędrzej Bielecki w podcaście „Rzecz w tym”.
Wzrost ideologicznego ekstremizmu, przemoc, rozpad więzi społecznych i rosnąca alienacja młodych napędzana przez technologie to nie tylko opis fenomenu amerykańskiego i europejskiego alt-rightu, ale także jego japońskiego odpowiednika. A może jest odwrotnie i to my podążamy za zjawiskami z Japonii?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas