Unijna rozgrywka staje się dla Polski coraz bardziej skomplikowana

Wraz z bogaceniem się, rozwojem naszej gospodarki, ale także rosnącą złożonością świata unijna rozgrywka staje się dla Polski coraz bardziej skomplikowana. Tym samym stare zdolności i nawyki przestają wystarczać.

Publikacja: 31.05.2024 10:00

Unijna rozgrywka staje się dla Polski coraz bardziej skomplikowana

Foto: PAP/Leszek Szymański

Wybory do Parlamentu Europejskiego już dziś przyniosły polityczne zmiany – szczególnie w obszarze klimatu i bezpieczeństwa słyszymy nowy ton. Skala i charakter tych zmian nie są jednak przesądzone – zależą nie tylko od wyników samych wyborów, ale także od rozegrania politycznego pierwszych miesięcy po wyborach przez państwa członkowskie i wywodzące się z nich partie.

Ta rozgrywka zacznie się od wyboru przewodniczącego lub przewodniczącej Komisji Europejskiej, a skończy na prezentacji pierwszego projektu Wieloletnich Ram Finansowych UE na lata 2028–2034 w trakcie polskiej prezydencji w UE.

Pozostało jeszcze 98% artykułu

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Plus Minus
Łukasz Pietrzak: Z narzędzi AI najbardziej skorzystają MŚP
Plus Minus
„Na smyczy Kremla. Donald Trump, Dmitrij Rybołowlew i oferta stulecia”: Haki na Trumpa
Plus Minus
„Kingdom Come: Deliverance II”: Wielka draka w czeskim średniowieczu
Plus Minus
„Co myślą i czują zwierzęta”: My i one wszystkie
Plus Minus
„3000 metrów nad ziemią”: Gibson bez pasji