Bogusław Chrabota: Jak zbudować nowe media publiczne

Po decyzji o postawieniu w stan likwidacji TVP, Polskiego Radia i PAP trzeba szybko wypracować formułę finansowania mediów publicznych. Należy tego dokonać z udziałem prezydenta. Bez niego nie ma szans na ustawę, która na nowo zdefiniuje ich misję, cele i zadania.

Publikacja: 29.12.2023 17:00

Bogusław Chrabota: Jak zbudować nowe media publiczne

Foto: AdobeStock

Media publiczne znów stały się przedmiotem ekstremalnej gry politycznej. Powinniśmy być na to przygotowani. Podobnie jak nie powinno nas to dziwić. A jednak skala i temperatura sporu, który obserwowaliśmy przez święta Bożego Narodzenia, szokuje. Media publiczne i PAP są rozdzierane na strzępy nie tylko przez strony politycznego sporu, ale również instytucje, które mają konstytucyjny obowiązek współdziałania dla dobra państwa.

Sytuacja wokół mediów publicznych, szczególnie po decyzji ministra kultury o postawieniu ich w stan likwidacji, jest tego zaprzeczeniem. A jeszcze bardziej przeraża, że wszystkie strony sporu świetnie wiedzą, że działania wokół mediów publicznych są katastrofalne z perspektywy ich wizerunku, wiarygodności i przyszłości. Wszyscy uczestnicy konfliktu ponoszą wspólną odpowiedzialność za ich degradację instytucjonalną, materialną i realny uszczerbek w kręgu odbiorców.

Pozostało 84% artykułu

Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl

Zyskaj dostęp do ekskluzywnych treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Nie dać się zagłodzić
Plus Minus
Piotr Zaremba: Granice sąsiedzkiej cierpliwości
Plus Minus
„The Boys”: Make America Great Again
Plus Minus
Jan Maciejewski: Gospodarowanie klęską
Materiał Promocyjny
Aż 7,2% na koncie oszczędnościowym w Citi Handlowy
Plus Minus
„Bombaj/Mumbaj. Podszepty miasta”: Indie tropami książki
Materiał Promocyjny
Najpopularniejszy model hiszpańskiej marki