Aktualizacja: 16.08.2023 11:16 Publikacja: 10.09.2021 16:00
AgroUnia i jej lider nie zamierzają się ograniczać do obrony interesów rolników i mieszkańców prowincji. Jak mówią, grają o wyższą stawkę, chodzi o pracowników w całym kraju, o „upodmiotowienie Polaków”. Na zdjęciu Michał Kołodziejczak podczas konferencji w centrum Warszawy, marzec 2021
Foto: FotoNews/Forum, Grzegorz Krzyżewski
W związku ze startem AGROUnii z list Koalicji Obywatelskiej przypominamy sylwetkę Michała Kołodziejczaka, która ukazała się w "Plusie Minusie" we wrześniu 2021 roku
Jest 4 sierpnia 2021 r. Blokada drogi w Rękoraju w Łódzkiem. Michał Kołodziejczak, lider ruchu AgroUnia, stoi przed grupą rolników trzymających identyczne transparenty z hasłem „Bitwa o Wieś". Przez ramię ma zawieszony drzewiec z biało-czerwoną flagą. Podchodzi do niego dziennikarka TVP i pyta o 200 mln zł wsparcia dla rolników w związku z afrykańskim pomorem świń (ASF), które obiecał niedawno minister rolnictwa Grzegorz Puda. Kołodziejczak – ubrany jak zwykle na blokadach i wystąpieniach publicznych w białą koszulę z podwiniętymi rękawami – natychmiast wskazuje na jednego z uczestników blokady. – Ten rolnik – mówi lider AgroUnii wzburzonym głosem – ten rolnik na tej sytuacji traci w ciągu kwartału milion złotych. Takich rolników jest tu kilkuset.
Czy na odludziu, w samotności łatwiej uchronić się przed upadkiem – pytają twórcy „The Outrun”.
Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.
Nowa gra z uniwersum „Gwiezdnych wojen” to świetne wprowadzenie w świat karcianek!
Jedenaście osób opowiada o swoim uzależnieniu od alkoholu.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Wiele osób kojarzy „Greka Zorbę” z tańcem. Tymczasem historia jest czymś więcej, opowiada o przyjaźni, o odnajdywaniu radości w trudnych momentach. Ten filmowy klasyk zawsze robi na mnie wielkie wrażenie.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Donald Trump został zaprzysiężony na 47. prezydenta USA. Przysięgę złożył także wiceprezydent J.D. Vance. Ceremonię zaprzysiężenia będziemy relacjonujemy na stronie rp.pl.
Donald Trump zainaugurował prezydenturę od ostrych deklaracji: walka z wokeizmem, wzmocnienie granic, powrót do tradycyjnych wartości. Jego przemówienie podczas ceremonii zaprzysiężenia to manifest alt-prawicy, wywołujący cywilizacyjny konflikt, który dzieli nie tylko Amerykę, ale i cały Zachód.
Po co to niebywałe zadęcie Donalda Trumpa podczas zaprzysiężenia? Przecież 47. prezydent USA nie jest naiwny. Z pewnością wie, że odbudowa świetności Ameryki, nawet jeśli staje się celem, nie jest możliwa w cztery lata. Wyjaśnień może być kilka.
Spotkanie Rafała Trzaskowskiego z muzykiem disco polo jest obarczone ryzykiem nieautentyczności. Sztuką jest ograniczenie mobilizacji przeciwko sobie, czego nie potrafił sztab Bronisława Komorowskiego – mówi politolog prof. Rafał Chwedoruk z Uniwersytetu Warszawskiego.
Prezydent-elekt Donald Trump podpisze dekret ogłaszający krajowy stan zagrożenia energetycznego mający na celu zwiększenie wydobycia ropy i gazu w USA oraz obniżenie kosztów dla amerykańskich konsumentów – informuje agencję Reutersa jeden z urzędników nowej administracji w Białym Domu.
Jesteśmy u zarania nowej fantastycznej ery naszego kraju. Fala zmian przepływa przez kraj - mówił w wystąpieniu po zaprzysiężeniu na 47. prezydenta USA Donald Trump.
Donald Trump od dawna zapowiada, że będzie ścigał osoby, które były i są jego wrogami politycznymi. Biden próbuje wyprzedzić ewentualny ruch Trumpa, zapewniając bezpieczeństwo osobom, które mogłyby mieć problemy prawne – tłumaczy prof. Michał Urbańczyk, prawnik i amerykanista.
Niemcy są pełni obaw związanych z drugą prezydenturą Donalda Trumpa. Nie zapomnieli, że w czasie pierwszej kadencji domagał się większych wydatków na obronność i nie podobało mu się zbyt wiele mercedesów na nowojorskiej Piątej Alei.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas