Aktualizacja: 08.10.2017 10:27 Publikacja: 06.10.2017 15:15
Przy budowie Zenit Areny w Sankt Petersburgu, która będzie gościć uczestników piłkarskiego mundialu w 2018 r., też pracowali niewolniczo poddani Kim Dzong Una.
Foto: AFP
Międzykoreański kompleks przemysłowy w Kaesong w Korei Płn. od lat jest zamknięty. Tysiące pracujących tu niegdyś mieszkańców Północy (jak ci na zdjęciu z 2007 r.) straciło możliwość dorobienia. Zdesperowani Koreańczycy starają się o wyjazd do pracy za granicę, choć często oznacza to katorgę.
Foto: AFP
Szary betonowy budynek znajdujący się na przedmieściach Władywostoku wygląda jak pustostan. W brudnych oknach brakuje firanek, a z dachu nie sterczy ani jedna antena telewizyjna. Na schodach przed drzwiami wejściowymi grupa mężczyzn, siedząc w kucki, pali papierosy. Podejrzliwe spoglądają w stronę dziennikarzy BBC, którzy przechodzą przez bramę w płocie otaczającym blok. Gdy operator zaczyna kręcić, kilku podbiega i zasłania rękami kamerę. Zdenerwowani, po angielsku powtarzają tylko jedno słowo: „stop".
Czy Europa uczestniczy w rewolucji AI? W jaki sposób Stary Kontynent może skorzystać na rozwiązaniach opartych o sztuczną inteligencję? Czy unijne prawodawstwo sprzyja wdrażaniu innowacji?
„Psy gończe” Joanny Ufnalskiej miały wszystko, aby stać się hitem. Dlaczego tak się nie stało?
W „Miastach marzeń” gracze rozbudowują metropolię… trudem robotniczych rąk.
Spektakl „Kochany, najukochańszy” powstał z miłości do twórczości Wiesława Myśliwskiego.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Choć nie znamy jego prawdziwej skali, występuje wszędzie i dotyka wszystkich.
Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un oskarżył Stany Zjednoczone o wzrost napięcia i prowokacje, co prowadzi - jak mówił - do większego niż kiedykolwiek zagrożenia wojną nuklearną na Półwyspie Koreańskim - podaje agencja KCNA.
Korea Północna ratyfikowała przełomowy pakt obronny z Rosją. W ramach zacieśnienia współpracy w zakresie bezpieczeństwa Pjongjang miał wysłać tysiące żołnierzy, aby wesprzeć Rosję w walce z Ukrainą.
Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o ratyfikacji traktatu dotyczącego strategicznego partnerstwa Federacji Rosyjskiej z Koreą Północną. Umowa zawiera postanowienia o wzajemnej obronie.
Na świecie rośnie zaniepokojenie ewentualnym wysłaniem wojsk Korei Północnej do walki z Ukrainą.
Na razie Korea Północna i jej oficjalni przedstawiciele zaprzeczają swojemu zaangażowaniu w wojnę na Ukrainie - mówi dr Marceli Burdelski, wiceprezes Towarzystwa Azji i Pacyfiku, Uniwersytet Vistula w Warszawie.
Poza dwoma krótkimi nagraniami, które nie wiadomo kto i po co zrobił, nie ma żadnych innych śladów pobytu armii Kim Dzong Una w Rosji.
Chiński najemnik walczący dla Rosji twierdzi, że podczas walk na Ukrainie zginęli żołnierze z Korei Północnej. Miało tam zginąć także co najmniej 150 Chińczyków.
Politycy i urzędnicy z Korei Południowej i Ukrainy oskarżyli Koreę Północną o wysłanie żołnierzy, których liczbę szacuje na tysiące, w celu wsparcia Rosji w wojnie na Ukrainie. Zarówno Moskwa, jak i Pjongjang zaprzeczyły tym doniesieniom, a USA nadal prowadzą w tej sprawie obserwacje. Co wiemy do tej pory o współpracy Kim Dzong Una z Władimirem Putinem?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas