Aktualizacja: 19.02.2025 10:34 Publikacja: 17.09.2024 04:30
Donald Trump, Taylor Swift
Foto: Andre Dias Nobre / AFP / Getty Images North America
Przewaliły się przez media komentarze po telewizyjnym pojedynku Kamali Harris i Donalda Trumpa. Każdy powiedział to, co wiedział – wedle zapomnianego już przeboju Elektrycznych Gitar. Bo cóż może wyniknąć ze spotkania starego zgreda zaprawionego w przeróżnych bojach i rozbojach z młodą jeszcze, inteligentną kobietą, która nagle wyskoczyła z cienia innego starca przesłaniającego ją przez prawie cztery lata kadencji?
Jeśli dziś Polska nie przyłączy się do realnych gwarancji bezpieczeństwa dla Ukrainy, za kilka lat może mieć rosyjskie wojska na swojej granicy.
Elity europejskie już dawno utraciły wszelką otwartość na krytykę własnego postępowania. Chodzi oczywiście o falę świętego oburzenia wywołaną wystąpieniami wiceprezydenta USA J.D. Vance’a, najpierw na szczycie AI w Paryżu, a potem na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.
Politykę Paryża można zrozumieć, bo nie ryzykuje wiele, mając broń atomową i dystans do Rosji, który zwiększa bezpieczeństwo Francji. Ale jakie są motywy Warszawy przyłączającej się do „chóru płaczek” wzywającego Amerykę, aby zaprosiła Europę na prawach partnera do negocjacji pokojowych?
Koncepcja Donalda Trumpa rzekomego „zakupu” Strefy Gazy jest pozbawiona podstaw prawnych, politycznych i humanitarnych. Brak skutecznej presji ze strony państw zachodnich na Izrael sprzyja dalszej eskalacji konfliktów i wzmacnia niestabilność na Bliskim Wschodzie – pisze ambasador Palestyny w Polsce dr Mahmoud Khalifa.
Antyimigrancka narracja pasuje sztabowcom KO do strategii „zdrowego rozsądku”, o którym Rafał Trzaskowski wspomina po kilkadziesiąt razy dziennie na spotkaniach wyborczych. Ale jest z nią pewien problem: słabo się łączy z paktem migracyjnym, który jest dopinany właśnie pod naszym przewodnictwem w Unii.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Donald Trump nie wyklucza, że jeszcze w lutym spotka się z Władimirem Putinem.
„Papież miał spokojną noc” – poinformował we wtorek Watykan, odnosząc się do stanu zdrowia papieża Franciszka, który przebywa w Poliklinice Gemelli w Rzymie z powodu obustronnego zapalenia płuc.
Prezydent USA Donald Trump w czasie konferencji prasowej w Mar-a-Lago poinformował, że dziennikarze i korespondenci AP nadal nie będą wpuszczani na konferencje prasowe i wydarzenia organizowane przez Biały Dom.
– Czas przestać wierzyć w to, że kiedy będziemy mili dla Stanów Zjednoczonych i dalej na nich opierali naszą współpracę, to wszystko będzie dobrze. Nie będzie – oceniła Magdalena Biejat, kandydatka Lewicy na prezydenta RP.
Internauci zwracają uwagę, że w nocy nad Polską – ale i nad innymi częściami Europy – dostrzec można było na niebie tajemnicze rozbłyski. Okazało się, że prawdopodobnie były to szczątki rakiety Falcon 9, należącej do amerykańskiego przedsiębiorstwa SpaceX Elona Muska.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. We wtorek po raz pierwszy od wybuchu wojny dojdzie do bezpośrednich rozmów USA i Rosji na poziomie szefów dyplomacji. Siergiej Ławrow i rosyjska delegacja spotykają się z Marco Rubio i amerykańską delegacją w Rijadzie.
Polska wie – dużo lepiej, niż wiele innych państw na świecie – czym jest Rosja - powiedział szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz. - Rosja może zmieniać swoją narrację i słowa hymnu, ale melodia zawsze pozostaje ta sama – jest neoimperialna, Rosja ma nienawiść do wszystkich innych i pozytywnego życia - zaznaczył w RMF FM.
Robert Lewandowski ma już 716 goli w seniorskiej karierze i powoli zbliża się do top 5 najlepszych strzelców w historii futbolu. Polak jako lider strzelców La Ligi jest w czołówce klasyfikacji Złotego Buta 2024/2025, walczy też o koronę króla strzelców Ligi Mistrzów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas