Aktualizacja: 18.11.2024 05:48 Publikacja: 28.07.2024 13:03
Przemysław Babiarz
Foto: FOTON/PAP
Trzeba bowiem nie lada intelektualnych fikołków, by wypowiedź Babiarza na temat wizji świata zawartej w „Imagine” Lennona połączyć z propagowaniem zbrodniczego systemu, najsłynniejszymi zamordowanymi Francuzkami i – oczywiście, must have – kłamstwami TVP z czasów Kurskiego.
Kilka lat temu, jeszcze przed rosyjską inwazją na Ukrainę, ale już po brexicie i pierwszej prezydenturze Trumpa, niemałą popularność zdobyło angielskie pojęcie „Westlessness”, które w 2020 roku stało się mottem prestiżowej międzynarodowej konferencji bezpieczeństwa organizowanej co roku w Monachium.
Donald Tusk dołącza do Bluesky, szukając alternatywy dla Twittera, który po przejęciu przez Elona Muska stał się narzędziem propagandy i dezinformacji. Czy ucieczka od problemów algorytmicznych i manipulacji jest w świecie cyfrowym w ogóle możliwa?
Polska się zmieniła, ale czy my sami to widzimy? Jeśli spojrzymy na kraj oczami bohaterów filmu „Prawdziwy ból” Jesse’ego Eisenberga, okaże się, że Polska zachwyca. Może czas więc pożegnać się z kompleksami?
W obliczu zagrożeń geopolitycznych chrześcijanie powinni sprzeciwiać się zagrożeniom godności ludzkiej i powinni pozostać zaangażowani w walce o dobro wspólne – deklaruje Inicjatywa Chrześcijan dla Europy.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Nieprzewidywalność Trumpa jest moim zdaniem szansą. Europa musi być gotowa na wzmocnienie swojej pozycji jako równorzędnego partnera USA. To ostatni moment, by udowodnić, że Unia może wziąć odpowiedzialność za swoje bezpieczeństwo i przyszłość w globalnym porządku.
Lotus, Nissan, Audi, Volkswagen redukują miejsca pracy. Continental wdraża program oszczędnościowy, a Ford skraca czas pracy. To tylko kilka przykładów pogłębiającego się kryzysu w motoryzacji.
Ekrany dotykowe stały się nieodzowną częścią wnętrza samochodu. Jednak wielu klientów skarży się na nadmierne rozproszenie uwagi podczas jazdy. Teraz Hyundai chce wrócić do niezawodnych przycisków i pokręteł, których ma znaleźć się znacznie więcej w przyszłych modelach.
Europejscy kierowcy pozytywnie oceniają wiele aspektów użytkowania opon całorocznych w łagodniejszych warunkach zimowych - wynika z badania Ipsos przeprowadzonego na zlecenie grupy Goodyear.
Mazda ogłosiła, że pracuje nad nowym silnikiem spalinowym. Skyactiv-Z ma zadebiutować w Europie w 2027 roku i spełniać normę Euro 7.
Brytyjski magazyn „What Car?” opublikował kolejną odsłonę swojego rankingu „Reliability Survey”, w którym 30 tysięcy właścicieli przekazało swoje opinie na temat aut. Jak wypadło Suzuki? Niezawodnie!
Lexus, marka od lat kojarzona z prestiżem i innowacyjnością, ponownie zaskakuje swoich klientów atrakcyjną ofertą. Wybrane modele z rocznika 2024 dostępne są teraz w wyjątkowych cenach i ratach. Przyjrzyjmy się zatem kluczowym atrybutom tych pojazdów i sprawdźmy, co unikalnego mają do zaoferowania.
Co nas napędza? To postęp, dążenie do doskonałości, chęć bycia lepszym. Nie inaczej jest w biznesie. Firmy prześcigają się, by być krok przed konkurencją. A widocznym efektem innowacyjności i dynamizmu jest samochód służbowy. Przecież to wizytówka firmy, którą można się wyróżnić.
Czesi poszerzają swoją gamę modeli w Indiach. Nowy kompaktowy SUV pojawi się na rynku w 2025 roku. Skodę Kylaq będzie na indyjskim rynku kosztować 789 000 rupii.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas