Trzeba bowiem nie lada intelektualnych fikołków, by wypowiedź Babiarza na temat wizji świata zawartej w „Imagine” Lennona połączyć z propagowaniem zbrodniczego systemu, najsłynniejszymi zamordowanymi Francuzkami i – oczywiście, must have – kłamstwami TVP z czasów Kurskiego.
Czy Przemysław Babiarz nie rozumie „Imagine”? Sam Lennon nazwał tę piosenkę manifestem komunistycznym
Cieślak zarzuca Babiarzowi, że kompletnie nie rozumie przesłania „Imagine”. Ten sam zarzut musi zatem skierować pod adresem Johna Lennona, który tak opisywał swój utwór: „To właściwie manifest komunistyczny, chociaż nie jestem komunistą i nie należę do żadnego ruchu. (...) »Imagine« zawiera dokładnie ten sam przekaz, tylko pokryty lukrem. I niemal wszędzie jest przebojem: ta antyreligijna, antynacjonalistyczna, nonkonformistyczna i antykapitalistyczna piosenka… Lukier sprawia, że jest akceptowalna. Zrozumiałem jak muszę postępować”.
Antykatolicki przekaz ceremonii otwarcia igrzysk. Dobrze, że zauważyli go francuscy muzułmanie i żydzi
Niestety, uniesiony akrobatycznym zapałem Cieślak nie zrozumiał. W trakcie robienia takich fikołków rzeczywiście mógł ujść uwadze akrobaty także antykatolicki przekaz widowiska: dobrze, że zauważyli go francuscy muzułmanie i żydzi, którzy przekazali słowa poparcia francuskiemu Kościołowi.
Czytaj więcej
Oglądając ceremonię otwarcia igrzysk można się było przekonać, że Paryż naprawdę jest jedną ze stolic świata.
Ale proszę redakcję „Rzeczpospolitej”: nie zawieszajcie go! Niech dalej pisze, bo jego teksty o teatrze naprawdę są interesujące. Widać pisane przy biurku, a nie w trakcie emocjonalnego salta.