Aktualizacja: 01.10.2019 15:03 Publikacja: 01.10.2019 14:54
Foto: Fotorzepa
Deklarację podpisali też przedstawiciele Telewizji Polskiej, policji, NASK, Microsoftu, Interii, Wirtualnej Polski, „Dziennika Gazety Prawnej”, Orange, Play, Plusa, T-Mobile, ZPR (wydawca m.in. „Super Expressu”), Fratrii, CyberDefence24 i Salon24.
- Pieniądze zarabiane na cyberprzemocy, patostreamie i pornografii to szlam internetu. Trzeba jak najszybciej działać i zmienić prawo, by odciąć od tych pieniędzy ludzi propagujących niebezpieczne treści. Dzieci nie mogą czekać na ochronę, za kilka lat może być już za późno. Podpisana dziś deklaracja współpracy to pierwszy krok w tym kierunku i bardzo ważne zobowiązanie – podkreśla Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.
Rozpoczęła się 6. edycja konkursu Kod Innowacji, skierowanego do firm i start-upów. W tym roku nagrodzone zostaną organizacje, które w innowacyjny sposób wykorzystują kody QR w komunikacji z konsumentami. Można zgłaszać zarówno wdrożone projekty, jak i pomysły na wykorzystanie kodów QR. Firmy zainteresowane udziałem mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 30 września 2024 roku. Laureatów wyłoni niezależne jury, a lista zwycięzców zostanie ogłoszona podczas listopadowej konferencji Kod Innowacji.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
W polskich laboratoriach prowadzone są najbardziej zaawansowane badania dotyczące obliczeń kwantowych, łączności i kryptografii kwantowej, sensoryki, obrazowania i metrologii kwantowej. Nasi naukowcy są też bardzo skuteczni w pozyskiwaniu środków w konkursach organizowanych przez największy europejski program wspierający badania w tej dziedzinie – sieć QuantERA.
Naukowcy z polskich uczelni są w światowej czołówce badań nad niektórymi obszarami technologii kwantowych. Ważne, żeby z ich odkryć skorzystał biznes.
B-21 "Raider" Sił Powietrznych USA odbył w piątek swój pierwszy lot, przybliżając moment wprowadzenia do floty amerykańskich bombowców maszyn dalekiego zasięgu, zdolnych do przenoszenia broni nuklearnej.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Naukowcy z japońskiego uniwersytetu wykorzystali sztuczną inteligencję do stworzenia systemu, który - jak twierdzą - jest w stanie odczytywać intencje kryjące się za gdakaniem kur i rozróżniać stany emocjonalne u tych ptaków.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Polskie firmy coraz częściej padają ofiarą cyberataków. Najsłabszym elementem systemu są zwykle ludzie, dlatego warto przede wszystkim inwestować w szkolenie pracowników z tego zakresu, tak aby wiedzieli jak reagować w razie takiego incydentu.
Zespół CERT Polska działający w strukturach NASK psuje biznes przestępcom i utrudnia działalność rosyjskim szpiegom. Nasz kraj uczestniczy w cybernetycznym wyścigu zbrojeń, bo w sieci trwa już konflikt, choć nie jest to jeszcze wojna.
Obecność jest istotna. Dla większości z nas uczenie się ma charakter społeczny: uczymy się od innych i wspólnie z nimi, a wiedzę czerpiemy również z doświadczeń – pisze Nick Clegg, prezes firmy Meta do spraw globalnych.
NASK zdiagnozował tysiąc kont na portalach społecznościowych, które wpisują się w narrację prorosyjską – zawierają te same tezy co w RIA Nowosti czy wygłaszane przez szefa rosyjskiego MSZ.
Sygnatariuszami Kodeksu jest jedenaście organizacji i instytucji, które opracowały ten dokument w trosce o jakość debaty publicznej. Zawarto w nim kluczowe zagadnienia w obszarze walki z dezinformacją, a także w zakresie rekomendowanych działań.
Zainteresowanie konkursem „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!” przerosło oczekiwania organizatorów - wpłynęło ponad dwa tysiące prac. W efekcie NASK i MFiPR przyznały dodatkowe nagrody.
Każdy, kto podróżował po Gruzji, wie, jak dumni są mieszkańcy tego kraju ze swojego alfabetu.
Władze na Nowogrodzkiej dość śmiało otwierają te wszystkie fronty, nie dbając o to, by któreś z nich, może poza wyborem RPO, zwinąć. Niektóre z tych sporów wywołali sami koalicjanci, ale centrum decyzyjne jest gdzie indziej – ocenia Michał Kolanko w podcaście „Polityczne Michałki”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas