Czym deweloper czaruje klienta

Czy balkon w cenie mieszkania to dziś duża atrakcja dla nabywcy? A może wspólna sala zabaw i sala kinowa, w której mieszkańcy mogą urządzać rodzinne przyjęcia?

Publikacja: 16.10.2014 13:20

U zbiegu al. Rzeczypospolitej i al. Wilanowskiej w Warszawie Atal wybuduje 91 mieszkań

U zbiegu al. Rzeczypospolitej i al. Wilanowskiej w Warszawie Atal wybuduje 91 mieszkań

Foto: Materiały Inwestora

- Deweloperzy kuszą przyszłych lokatorów osiedlowymi strefami rekreacyjnymi, przedszkolami, basenem, a w ekskluzywnych projektach nawet własną piwniczką na wino czy kinem. W wielu przypadkach można kupić mieszkanie w inwestycji z boiskiem albo własnym klubem fitness - wylicza Kamil Niedźwiedzki, analityk Dompress.pl.

Serwis badał, jakimi atrakcjami na budowanych osiedlach firmy zachęcają do kupna mieszkań:

Maria Doerre, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Activ Investment:

- We wszystkich budynkach mamy podziemne i naziemne miejsca postojowe, komórki lokatorskie, a w blokach mających więcej niż cztery kondygnacje - windy. Prawie każde lokum ma wliczone w cenę: balkon, loggię lub ogródek na parterze. W przypadku większych osiedli można liczyć na ogrodzony plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią. W wielu budynkach na dolnych kondygnacjach są lokale z przeznaczeniem na sklepy, punkty przedszkolne, fitness. Na osiedlu Złotych Orłów w Krakowie, na parterze największego budynku, działa centrum handlowo-usługowe „Activ Park". W katowickiej inwestycji Cztery Wieże na powierzchni 6500 mkw. powstaje kompleks handlowo-usługowy, z klubem fitness i supermarketem „Piotr i Paweł"

Michał Witkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu, Atlas Estates:

- W budynku ConceptHouse Mokotów w Warszawie na mieszkańców czeka trzystrefowa przestrzeń rekreacyjna. Zajmuje 65 mkw., z czego 50 mkw. przeznaczyliśmy na siłownię z bieżnią i ekranami LCD, dzięki czemu czas spędzony na uprawianiu sportu można sobie umilić oglądaniem filmu. W pomieszczeniach obok jest sauna fińska i strefa zabaw dla dzieci, w której m.in. wyświetlane są bajki. W innej inwestycji naszej firmy - Apartamentach przy Krasińskiego - jest czterostrefowa, około 200-metrowa przestrzeń wypoczynkowa. Składa się ona z sali fitness, profesjonalnie przygotowanej sali kinowej, sali zabaw oraz kuchni wyposażonej w podstawowe sprzęty AGD, stoły, i krzesła, co pozwala np. urządzić rodzinne przyjęcie.

Ewelina Juroszek, dyrektor ds. sprzedaży Atal:

- W inwestycjach Nowe Bemowo w Warszawie, Nadwiślańska 11 w Krakowie oraz Stara Odra Residence we Wrocławiu są tarasy, z których można podziwiać panoramy miast. W Bagry Park w Krakowie oraz Oaza Wilanów w Warszawie mamy boiska do siatkówki, piłki nożnej, koszykówki oraz ścieżki biegowe. Na osiedlu o podwyższonym standardzie - Zielona Etiuda we Wrocławiu - zbudowaliśmy basen, strefę fitness z siłownią oraz saunami: fińską i parową. Mieszkańcy stołecznej inwestycji Atal Marina, położonej w sąsiedztwie Kanału Żerańskiego, mogą chwalić się własną przystanią oraz molo.

Michał Skotnicki, prezes BBI Development:

- Apartamentowiec Złota 44 będzie pierwszym w Polsce budynkiem mieszkaniowym z pełnowymiarowym 25-metrowym basenem. Na 8 piętrze zaprojektowaliśmy części wspólne do wyłącznego użytku mieszkańców, o powierzchni 1400 mkw. Zaplanowaliśmy tu m.in. klubokawiarnię, gdzie sprzedawane będą wysokiej klasy alkohole i cygara. W budynku Złota 44 znajdzie się też centrum biznesowe z salą konferencyjną, komputerami i pełnym zapleczem biurowo-technicznym oraz sala kinowa na 25 miejsc i ekskluzywne centrum spa & wellness, m.in. z siłownią, sauną, pokojem do masażu, salą do jogi. O komfort gości będą dbać trenerzy personalni i instruktorzy. Złota 44 to także wymarzone miejsce dla koneserów wina. Na parterze będzie klimatyzowana piwniczka o powierzchni 88 mkw., która może pomieścić 13 000 butelek wina.

Z kolei w Centrum Praskim Koneser, obok mieszkań, funkcjonować będą kawiarnie, restauracje, butiki oraz - charakterystyczny element Konesera - Muzeum Polskiej Wódki.

Wojciech Stisz, reprezentujący firmę Barc Warszawa:

- Na osiedlu Tarasy Dionizosa w Warszawie zaaranżowany został reprezentacyjny hol z lustrami i strefą wypoczynkową. W garażu podziemnym położona jest luksusowa posadzka epoksydowa. W standardzie w mieszkaniach zainstalowane zostały duże okna sięgające, od sufitu do podłogi typu Portfenetr, a także wysokiej jakości dźwiękoszczelne, antywłamaniowe drzwi klasy 4C.

Sławomir Szczakowski, dyrektor ds. sprzedaży w Dantex:

- W inwestycji Dobra Wola lokatorzy dostają basen w podziemiach budynku, przedszkole na miejscu, przestronne balkony i loggie. W Miasto Wola jest pawilon recepcyjny przy wejściu.

Radosław Bieliński, rzecznik prasowy Dom Development:

- Mieszkańcy osiedla Apartamenty Saska nad Jeziorem mogą liczyć na widok z okna na jezioro, a Osiedla Wilno - na własny przystanek kolejowy Warszawa - Zacisze Wilno, z którego dojeżdża się do stacji metra Dworzec Wileński. W sąsiedztwie powstaje zbiornik wodny, a przy nim plaża i place zabaw.

Osiedle Żoliborz Artystyczny jest miejscem oddającym hołd artystom związanym z Żoliborzem, takim jak, m.in.: Czesław Niemen, Kalina Jędrusik, Jerzy Kawalerowicz. Artyści oraz ich twórczość zostaną upamiętnieni w nazwach ulic, pasaży oraz kolonii. Już można wybrać się na plac Czesława Niemena z fontannami i obejrzeć mural Piotra Młodożeńca do wiersza Jerzego Ficowskiego pt. „Moje niedoszłe podróże".

Mirosław Półtorak, prezes zarządu Dom.deweloper:

- W multifunkcyjnym, wrocławskim kompleksie Brzozowe Zacisze jest szkoła i przedszkola, salon SPA, klub fitness oraz staw z pomostem wypoczynkowym i fontanną.

Bartosz Podgórczyk, dyrektor działu marketingu w firmie Euro Styl:

- W rozbudowywanym kompleksie Osiedle Cytrusowe w Kowalach pod Gdańskiem, powstaje właśnie centrum rekreacji z m.in. kortami do gry w squasha. Obok zaprojektowaliśmy klubokawiarnię ze zdrową żywnością, saunę, pokój relaksu oraz mały sklepik sportowy. Na osiedlu Nowy Horyzont lokatorzy mogą korzystać z gabinetu masażu i fizjoterapii, sauny fińskiej oraz klubu NH Fitness, krytych kortów tenisowych. Rodziny z dziećmi mają na miejscu przedszkole z własną kuchnią.

Rafał Zdebski, dyrektor handlowy Inpro:

- Budujemy lokale użytkowe na parterach budynków na swoich osiedlach w Trójmieście. W inwestycjach Trzy Żagle i Czwarty Żagiel są przedszkola. W Kwartale Kamienic zaprojektowaliśmy pomieszczenia z siłownią, sauną oraz pokojem wypoczynkowym ze stołem bilardowym.

Kaja Mirgos, dyrektor ds. sprzedaży JHM Development:

- Głównym atutem naszych inwestycji jest ciekawa architektura i bogactwo terenów zielonych. Dokładamy wszelkich starań, aby połączyć funkcjonalność użytkowania z atrakcyjnym wyglądem zewnętrznym.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży J.W. Construction Holding:

- W warszawskiej inwestycji J.W. Construction Bliska Wola na miejscu są lokale usługowo-handlowe, przedszkola, tereny sportowo-rekreacyjne, w tym prywatny park. Dla każdego budynku przewidziano wspólny taras, zachęcający do sąsiedzkiej integracji. Klienci, którzy teraz zdecydują się na zakup mieszkania w Rezydencji Redłowo w Gdyni, otrzymają garaż i komórkę lokatorską gratis.

Tomasz Zahorski, dyrektor komunikacji korporacyjnej i marketingu w Marvipol:

- W warszawskim Central Park Ursynów będą patio pełne restauracji i kafejek oraz place zabaw, boiska wielofunkcyjne i zbiorniki wodne, a także własny przystanek autobusowy oraz stacja rowerów Veturilo. Chlubą firmy jest niestosowane dotąd nigdzie w Polsce rozwiązanie, gwarantujące niemal całkowite wyłączenie ruchu kołowego z ulic osiedla. Plasuje ono Central Park Ursynów w czołówce światowych projektów urbanistycznych. Zobaczymy tu też m.in. ścieżki biegowe i rowerowe, a także sieci pomostów i kładek, które połączą trakty komunikacyjne z rozległymi terenami zielonymi, dwoma jeziorkami.

Mirosław Bednarek, prezes Matexi Polska:


- W dotychczasowych naszych realizacjach standardem są podziemne hale garażowe. Na Ursynowie w projekcie Na Romera zaprojektowano zielone patio w budynku jako strefę rekreacyjną, natomiast na Woli, w inwestycji Kolska od Nowa jest półtorahektarowy park oraz place zabaw, z których każdy dostosowany jest do potrzeb dzieci w innej grupie wiekowej.

Michał Skwarek, reprezentujący firmę Okam:

- Na naszych osiedlach standardem są miejsca postojowe, lokale mają komórki lokatorskie. Każde mieszkanie jest wyposażone w grzejniki kanałowe, jest miejsce na montaż indywidualnej klimatyzacji. Na korytarzach leży wykładzina dywanowa. Kupujący M w katowickiej inwestycji Dom w Dolinie Trzech Stawów otrzymują do dyspozycji podziemne parkingi, strefy rekreacyjne, boiska, korty tenisowe i place zabaw, a wkrótce klub fitness.

Oscar Kazanelson, szef rady nadzorczej firmy Robyg:

- Na Słonecznej Morenie w Gdańsku zbudowaliśmy boisko wielofunkcyjne. Podobne boisko oraz plac zabaw zobaczymy w kompleksie Na Lawendowych Wzgórzach, gdzie działa też osiedlowe przedszkole, mieszkańcy mogą korzystać z bezprzewodowego, darmowego internetu.

Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development:

- W projekcie Espresso przy ul. Jana Kazimierza na Woli w Warszawie do dyspozycji lokatorów oddajemy siłownię, bistro, bezprzewodową sieć internetową i klub malucha. Podobny klub znajduje się też w inwestycji Verdis na Woli.

Piotr Kijanka, dyrektor działu sprzedaży w Wawel Service:

- W każdej inwestycji Wawel Service znajduje się garaż podziemny lub zewnętrzny parking. Mamy w ofercie budynki wyposażone w kolektory słoneczne (Wężyka 10) oraz kotłownię kondensacyjną, rekuperatory i pompy ciepła (Borkowska B1 i B2. Halszki 28A, Dom dla Każdego).

Agnieszka Wójcik, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży i marketingu w Wikana:

- Lokatorzy osiedla Generalskiego w Krośnie skorzystają z podziemnego parkingu dla aut na każdy typ paliwa. Budynki przystosowanie są dla osób niepełnosprawnych.
Na osiedlu Zielone Tarasy w Rzeszowie, gdzie również budynki są przyjazne niepełnosprawnym, można liczyć też na garaż na kondygnacji -1 z dostępem do windy, ogródki przy M na parterze, plac zabaw oraz sieć światłowodową. Osiedle Panorama w Rzeszowie oferuje place zabaw dla dzieci.
Mieszkańcy kompleksu Miasteczko Wikana B12 w Lublinie mają na miejscu 3 place zabaw, przedszkole, zakład fryzjerski, kosmetyczny, pizzerię. W budynkach są kolektory słoneczne, a w podziemiu komórki lokatorskie, parking i windy. Lubelskie Osiedle Marina - M3 kusi placami zabaw, samodzielnymi boksami garażowymi, podziemnym parkingiem i komórkami lokatorskimi. W każdym budynku są lokale usługowe.
Osiedle Oranżeria w Lublinie jest oświetlone latarniami typu parkowego. Budynki w kompleksie Świerkowa Aleja w Zamościu oferują rozwiązania ułatwiające życie osobom poruszającym się na wózkach oraz parking podziemny i lokale usługowe na parterze. Wśród udogodnień na osiedlu Klonowy Park w Janowie Lubelskim są stojaki na rowery, ławki i place zabaw.

 

źródło: Dompress.pl

- Deweloperzy kuszą przyszłych lokatorów osiedlowymi strefami rekreacyjnymi, przedszkolami, basenem, a w ekskluzywnych projektach nawet własną piwniczką na wino czy kinem. W wielu przypadkach można kupić mieszkanie w inwestycji z boiskiem albo własnym klubem fitness - wylicza Kamil Niedźwiedzki, analityk Dompress.pl.

Serwis badał, jakimi atrakcjami na budowanych osiedlach firmy zachęcają do kupna mieszkań:

Pozostało jeszcze 96% artykułu
Nieruchomości
Wielka płyta w nowej odsłonie
Nieruchomości
Nowe inteligentne osiedla
Nieruchomości
Wielofunkcyjność z korzyścią dla miast i inwestorów
Nieruchomości
Holcim: stworzyliśmy kompletny system do termomodernizacji budynków
Nieruchomości
Warszawa: Tam, gdzie mieszkali radzieccy dyplomaci, powstaną mieszkania komunalne