19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 09:40 Publikacja: 11.07.2024 13:00
Platforma PRS LifeSpot chce zwiększyć portfel mieszkań na wynajem w Polsce do 6 tys. w ciągu do trzech lat.
Foto: Mat. prasowe
Jeśli kogoś zaintrygował wniosek UOKiK o zgodę na koncentrację złożony z końcem maja przez amerykański fundusz Ares oraz Macieja Dyjasa i Nebila Șenmana – współwłaścicieli Griffin Capital Partners (i zatwierdzony miesiąc później), to karty zostały właśnie odkryte. We wniosku i decyzji mowa utworzeniu wspólnego przedsiębiorcy działającego na rynku wynajmu lokali mieszkalnych, ale nie chodzi o kolejną platformę, tylko dokapitalizowanie istniejącej – LifeSpot.
W latach 2024–2025 wynajmowane mieszkania będą opuszczać osoby, które kupiły lokale m.in. na tani kredyt 2 proc.
3 proc. projektów z certyfikatami środowiskowymi to mieszkaniówka. Ta nisza będzie z kilku przyczyn rosła.
W Polsce popyt mocno przewyższa podaż, z czego korzystają inwestorzy. Prywatne domy studenckie to wciąż ogromny rynek do zagospodarowania.
Mieszkań na wynajem i akademików brakuje. To nisze, które będą się dalej rozwijać. Pytanie, w jakim tempie.
Inwestorzy chcą kupować mieszkania, właściciele nie chcą sprzedawać, a deweloperzy mają problem z budowaniem.
Należności z usług hotelowych i konferencyjnych to nie przychody z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy, leasingu i innych umów o podobnym charakterze. Hoteli nie dotyczą więc szczególne obowiązki dotyczące tzw. spółek nieruchomościowych.
Socjalistyczny hiszpański rząd Pedro Sancheza chce nałożyć podatek wynoszący 100 proc. na ludzi spoza UE, którzy kupują hiszpańskie nieruchomości.
Większy budżet na budownictwo społeczne i jawne ceny mieszkań deweloperskich – to nie ruchy Ministerstwa Rozwoju i Technologii, tylko posłów Polski 2050.
Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje wprowadzenie obowiązkowej weryfikacji użytkowników chcących uzyskać dostęp do treści ksiąg wieczystych.
Spółka Matexi Polska dostała pozwolenie na użytkowanie budynku na warszawskiej Pradze-Północ. Jedną ze ścian kamienicy ozdobił mural Tytusa Brzozowskiego.
Legalność miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego może zostać zakwestionowana poprzez wniesienie skargi do wojewódzkiego sądu administracyjnego.
Dom rodzinny w Albuquerque z pozoru wygląda na przeciętny, a jednak odwiedzają go setki turystów dziennie – wszystko przez to, że występował w popularnym serialu „Breaking Bad”. Właścicielka po latach ma dość i sprzedaje dom Waltera White’a.
Taryfy za wodę i odprowadzanie ścieków znów będą ustalać gminy. Tak wynika z projektu nowelizacji ustawy o zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas