Aktualizacja: 21.02.2025 11:01 Publikacja: 02.11.2023 21:00
Prywatny akademik klasy premium u zbiegu ul. Modzelewskiego i al. Wilanowskiej w Warszawie
Foto: mat. pras.
Prywatny akademik sieci Student Depot otwarto właśnie u zbiegu ul. Modzelewskiego i al. Wilanowskiej w Warszawie. Za budowę odpowiadała firma Kajima Poland. Całkowita powierzchnia obiektu to 18,5 tys. mkw. Akademik oferuje 540 lokali premium od 16 do 79,8 mkw. – od jednego do czterech pokoi. W sumie jest 598 łóżek. Jest też podziemny garaż.
We wszystkich pomieszczeniach są aneksy kuchenne i łazienki. Powstały też strefy wspólne – fitness, strefa work & chill z salami do nauki i zabawy. Inwestor postawił na ekorozwiązania.
W czterech miastach pojawi się w tym roku sześć nowych prywatnych akademików – podaje CBRE. Stawki najmu idą w górę.
Średnia stawka najmu dwupokojowego lokalu w stolicy to 4,2 tys. zł, w Krakowie niemal 3 tys., w Gdańsku ponad 3,1 tys.
O jedno miejsce w akademiku stara się nawet kilka osób. Standard domów studenckich powoli się poprawia.
Wynajem mieszkań nie przynosi już kokosów, choć są miejsca, gdzie można dobrze zarobić. Studenci uratują najmy?
Swój siódmy dom studencki otwiera sieć Student Depot. W krakowskim akademiku czeka 795 miejsc.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Posłowie Polski 2050 złożyli projekt ustawy o obowiązku podawania w internecie cen na pierwotnym rynku mieszkaniowym. Kary mają sięgać do 10 proc. rocznego obrotu.
Po grudniowym odpoczynku deweloperzy uruchomili w styczniu więcej inwestycji niż na początku 2021 r., kiedy otoczenie makro im sprzyjało.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas