Aktualizacja: 19.11.2024 18:20 Publikacja: 27.05.2024 13:33
Akademik z tarasem widokowym przy ul. Solec 22 w Warszawie
Foto: Mat.prasowe
Akademik przy ul. Solec 22 oferuje 214 łóżek. Do dyspozycji studentów są jedno – i dwuosobowe pokoje ze wspólnym holem i łazienką. W obiekcie jest dostępnych także kilka standardowych kawalerek, a na najwyższych piętrach - w pełni wyposażone apartamenty premium.
- Ich atutem są ogromne okna, z których rozpościera się piękny widok na prawy brzeg Wisły – opisują przedstawiciele inwestora, firmy Zeitraum. Część lokali jest przeznaczonych na indywidualny wynajem.
Nowoczesne akademiki mają uwolnić tysiące mieszkań na wynajem, które dziś zajmują studenci. Bo nie mają wyboru.
Prywatne akademiki oferują nie tylko pokoje i pomieszczenia do nauki, ale też sale kinowe, siłownie, fitness. Nowe domy witają studentów w stolicy i Krakowie.
Średnia stawka najmu dwupokojowego lokalu w stolicy to 4,2 tys. zł, w Krakowie niemal 3 tys., w Gdańsku ponad 3,1 tys.
Czynsze za wynajmowane mieszkania w ostatnich miesiącach były stabilne. Oferta lokali rośnie – wynika z raportu Expandera i Rentier.io.
Mieszkańcy Europy z jednej strony nadal wierzą, że transformacja energetyczna zabezpieczy dobrobyt następnych pokoleń. Z drugiej jednak strony obawiają się, że koszty ochrony klimatu dotkną ich finansowo. Z badania klimatycznego zleconego przez Fundację E.ON wynika, że Europejczycy popierają transformację, ale oczekują od rządów swoich państw konkretnego planu i większego zdecydowania w działaniu.
O jedno miejsce w akademiku stara się nawet kilka osób. Standard domów studenckich powoli się poprawia.
Słabnący rynek nie oznacza, że mamy nie sprzedawać jak najwięcej mieszkań. Gdybyśmy mogli, zwiększylibyśmy ofertę jeszcze mocniej – powiedział prezes.
Przed XV-wieczną kamienicą w Lublinie do niedawna często stał Rolls-Royce. Dziś Janusz Palikot nie ma już ani luksusowego auta, ani kamienicy, którą właśnie przejęła spółka Specinvest. Palikot był jej winny 39,25 mln zł. Dla tego wierzyciela komornik licytuje też akcje Manufaktury.
Firma chce przejąć portfel ponad 5 tys. mieszkań w trzech niemieckich miastach. Planuje podnieść ich wartość, część może sprzedać.
Czy starosta, wydając decyzję o wysokości odszkodowania za nieruchomości wywłaszczone na podstawie specustawy w zakresie realizacji inwestycji dróg publicznych, musi uwzględnić wydanie decyzji o warunkach zabudowy, jeśli właściciel nie wystąpił o pozwolenie na budowę?
U zbiegu ul. Księcia Janusza i Newelskiej na warszawskiej Woli Kompania Domowa wybuduje 28 mieszkań i dziewięć lokali usługowych.
Inwestycje mieszkaniowe samorządów i towarzystw budownictwa społecznego to w Polsce zupełny margines. Potwierdzeniem są dane GUS.
Działkę o powierzchni niemal 30 tys. mkw. w Toruniu kupiła Grupa RWS. Powstanie tam regionalny park handlowy.
Ceny mieszkań w dużych miastach są astronomiczne. Część inwestorów zastanawia się nad mniejszymi ośrodkami. Warto?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas