Aktualizacja: 22.02.2025 05:09 Publikacja: 19.02.2024 14:15
City Park Wrocław
Foto: Mat.prasowe
Deweloper ma już prawomocne pozwolenie na budowę kolejnego obiektu we wrocławskim parku logistycznym. City Park Wrocław jest położony w sąsiedztwie lotniska.
Nowy budynek zaoferuje 16 modułów magazynowych, każdy o powierzchni ok. 640 mkw. Do każdego modułu będzie przylegać ok. 120-metrowe biuro.
Park magazynowo- biurowy w Gdyni buduje Torus Logistics. Obiekt ma być gotowy w III kwartale 2024 roku.
Deweloper 7R rozpoczyna budowę parku magazynowego na Pomorzu. Pierwszy najemca, operator logistyczny, zajmie w nim ponad 31 tys. mkw. powierzchni.
Firmy kupiły grunt o powierzchni 5 ha przy ul. Kinetycznej w Warszawie. Powstaną tam miejskie magazyny.
Międzynarodowy inwestor wybuduje w Świdniku park przemysłowy o powierzchni magazynowej 54 tys. mkw.
Na 13-hektarowym gruncie w Dobrzykowicach deweloper planuje wybudować park magazynowy o powierzchni ponad 62,1 tys. mkw.
Prawie 370 mln zł sięgają w Krajowym Rejestrze Długów (KRD) niezapłacone zaległości finansowe gapowiczów, którzy jeździli komunikacją miejską bez biletu.
Remont 45-metrowego mieszkania pochłonie nawet 65 tys. zł – wynika z analiz Rankomat.pl. Będzie jeszcze drożej?
Kancelaria Sejmu podwyższyła comiesięczny ryczałt dla parlamentarzystów na najem mieszkania w stolicy – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Decyzja może budzić kontrowersje, bo od wielu miesięcy stawki na rynku najmu w Warszawie wcale nie rosną.
W ostatnim czasie wydarzyło się kilka wypadków samolotowych. Czy w związku z tym można uznać, że znajdujemy się w czasie, w którym działa tzw. prawo serii mówiące o tym, że w pewnych momentach katastrofy dzieją się częściej. Zapytaliśmy o to eksperta.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas