Aktualizacja: 19.02.2025 21:18 Publikacja: 22.02.2023 12:57
Foto: Mat.prasowe
Budowa ma się rozpocząć latem tego roku. Przy ul. Obrzeżnej deweloperzy planują budowę 565 lokali na wynajem o powierzchni od 17 do 34 mkw. Jak mówią inwestorzy, to oferta przygotowana z myślą o „młodych profesjonalistach i studentach". Na parterze znajdzie się 140 mkw. powierzchni usługowej (np. na kawiarnię).
Będą też powierzchnie co-livingowe: kuchnia, pralnia, pokój gier, siłownia i sauna, sala coworkingową dla osób pracujących zdalnie. Powstaną także trzy tarasy z miejscami do relaksu i widokiem na miasto. W garażu podziemnym będzie 112 miejsc postojowych. Na zewnątrz przewidziano 38 stanowisk do parkowania. – Inwestycja na warszawskim Służewcu będzie prowadzona zgodnie z ekologiczną certyfikacją BREEAM na poziomie Very Good – zapowiadają BPI Real Estate Poland i Acteeum Group.
Alternatywną dla dużych najemców liczących koszty może być Służewiec, gdzie jest niemal 230 tys. mkw. pustostanów.
Mieszkania w historycznych budynkach kuszą świetnymi adresami. Na kamienice łaskawym okiem patrzy PRS.
Nieruchomość u zbiegu ul. Goleszowskiej i Wolskiej na warszawskiej Woli spółce Syrena Real Estate sprzedała firma deweloperska Dantex.
Przy ul. Legnickiej 36, dziesięć minut od wrocławskiego Rynku, powstaje niespełna 300 mieszkań na wynajem marki Vantage Rent.
Swoje pierwsze osiedle z mieszkaniami na wynajem instytucjonalny międzynarodowy deweloper wybuduje przy ul. Piątkowskiej w Poznaniu. Powstanie 450 lokali.
Fundamenty rzetelnego raportowania zagadnień ESG zgodnie z ESRS oraz wskazanie na istotne zagadnienia praktyczne, które pozwolą na prawidłowe przeprowadzenie procesu identyfikacji koniecznych ujawnień, zbierania danych i raportowania w firmie.
Okam planuje rewitalizację budynków przy ul. Przędzalnianej 71 w Łodzi. Powstaną też nowe obiekty. Kompleks zaoferuje mieszkania, lokale usługowe i biura.
„Klucz do mieszkania” to nowy program rozwoju mieszkalnictwa w Polsce, który opiera się na trzech elementach – wsparciu mieszkalnictwa komunalnego, społecznego i własnościowego. Jakie są jego główne założenia i na jaką pomoc będzie można liczyć?
W 2024 r. aż 44 proc. kupujących poszukiwało mieszkania jednocześnie na rynku wtórnym i pierwotnym – wynika z analiz Nieruchomosci-online.pl.
Ledwie resort rozwoju ogłosił założenia nowego programu mieszkaniowego, a już pojawiły się pierwsze oferty lokali „z rządową dopłatą”. Czy projekt może wywołać gorączkę na rynku?
Rada miejska Barcelony i organizacja non profit Fondació Habitat 3 osiągnęły porozumienie w sprawie odkupienia budynku mieszkalnego Casa Orsola od funduszu Lioness Inversiones. Lokatorzy mogą już spać spokojnie. Tysiące innych w tym mieście muszą nadal walczyć.
Wydłuży się okres, w którym inwestorzy będą mogli otrzymać „wuzetkę”. Jeśli jednak gmina, mimo przedłużenia terminu, spóźni się z uchwaleniem planu ogólnego, będzie musiała liczyć się z wypłatą odszkodowań.
Spółki komunalne zarządzające infrastrukturą przesyłową często eksploatują urządzenia posadowione na cudzych nieruchomościach. Na jakich zasadach mogą korzystać z tych gruntów?
Zasiedzenie może obejmować udział we własności lokalu, jednak nie dotyczy sytuacji, w której dana nieruchomość nie została jeszcze wyodrębniona jako samodzielny lokal. Nie jest więc możliwe np. zasiedzenie pokoju.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas