Aktualizacja: 25.11.2024 01:56 Publikacja: 16.02.2023 17:20
Foto: Mat.prasowe
Lakeside to biurowiec budowany przez belgijskiego dewelopera Atenor przy ul. Szturmowej w Warszawie. Zaoferuje 24 tys. mkw. powierzchni najmu. Obiekt ma certyfikat BREEAM na poziomie Outstanding i Well Gold.
Atenor zaplanował w biurowcu restaurację, kawiarnię, infrastrukturę dla rowerzystów. Będą też ładowarki do pojazdów elektrycznych. Generalnym wykonawcą budynku jest firma PORR. Budowa jest w pełni zasilana czystą energią z odnawialnych źródeł.
Sześciokondygnacyjny biurowiec powstał w rejonie ul. Świętojańskiej, Władysława IV i al. Piłsudskiego. Na parterze są lokale gastronomiczne.
Największą różnicę w czynszach między budynkami klas A i B odnotowano w Łodzi.
W całym kompleksie biurowym przy al. Walentego Roździeńskiego w Katowicach może pracować ok. 6 tys. osób.
Wybór miejsca i sposobu pracy, opieka medyczna, ale i komfortowe biuro ze świetnym adresem – tego chce pracownik.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Zainteresowaniem cieszą się biura, które ewoluują razem z najemcą. Można je dostosować do zmieniających się potrzeb.
Zasoby w Polsce są relatywnie młode, ale i nasz rynek mierzy się z ryzykami związanymi ze starzeniem się budynków.
Świadectwa charakterystyki energetycznej budynków online, nabijanie ludzi w pompy ciepła. Wreszcie jest szansa na likwidację patologii – mówi Jan Ruszkowski, nowy dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Fala Renowacji.
Biurowiec Company House II przy Al. Jerozolimskich w Warszawie przechodzi transformację. Obiekt zmienia nazwę i modernizuje wnętrza.
Budynki naruszają tkankę planety. Każdy wybudowany obiekt to tysiące kilogramów CO2, które lecą do atmosfery. Dlatego musimy być pewni, co i czy budować. Transparentność pomaga liderom nieruchomości podejmować lepsze decyzje – mówi Tomasz Ogrodzki, prezes REDD.
Trzeci kwartał na rynku biur to czas zawierania największych umów najmu. Jako przyczynę eksperci wskazują zmianę nastawienia firm do pracy zdalnej. Coraz więcej decyduje się na powrót pracowników, co zwiększa popyt na dobre powierzchnie.
15 proc. w tym, 29 proc. w przyszłym – w takim tempie ma rosnąć wartość inwestycji na rynku nieruchomości komercyjnych według prognoz firmy Savills.
W ciągu trzech kwartałów 2024 r. udział rodzimego kapitału w wartości transakcji sięgnął 10 proc.
Pod koniec września na ośmiu głównych rynkach regionalnych do wynajęcia od zaraz było ponad 1,1 mln mkw. biur - wynika z analiz Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych (PINK).
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas