Aktualizacja: 24.11.2024 23:15 Publikacja: 27.01.2023 11:01
Bluszczańska III – nowe osiedle spółki SGI na Dolnym Mokotowie w Warszawie
Foto: mat. pras.
Transakcje gotówkowe w spółce SGI to 80–90 proc. zakupów mieszkań. – Nasz klient jest zdecydowanie klientem gotówkowym. Interesują go lokale wysokiej klasy, które traktuje często jako dobrą lokatę kapitału – mówi Robert Stachowiak, prezes SGI. – Klienci sektora premium, chcąc zdywersyfikować portfel inwestycyjny, kupują nieruchomości w dobrej lokalizacji, ponieważ generują większy zysk niż nisko oprocentowane lokaty.
Rząd wkrótce ma się zająć projektem ustawy utrudniającej „hurtowe” nabywanie mieszkań. Dokument wpłynął już z resortu rozwoju. Trzymany w niepewności rynek od miesięcy czeka na szczegóły.
Kupujący mieszkania hurtowo mają być obciążeni dodatkowym podatkiem – chce rząd. Eksperci: podaży to nie zwiększy.
Dużych przecen domów na razie nie ma. Do oferty trafiają także nieukończone budynki. Można szukać okazji.
Łowcy okazji nie mogą narzekać. Zapowiada się dla nich dobry rok. Na celowniku inwestorów będą głównie małe lokale.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Choć wyścig po grunty inwestycyjne spowolnił, to firmy nie tracą okazji, by powiększać zapasy. Duzi deweloperzy mogą kupować ziemię od małych podmiotów.
Osiedle Fabrica Ursus to unikatowa inwestycja dewelopera Aurec Home, zlokalizowana w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Ursus w Warszawie. To wyjątkowe miejsce łączy nowoczesność z historią, oferując nie tylko komfortowe mieszkania, ale także bogatą infrastrukturę i doskonały dostęp do zielonych terenów. Sprzedaż kolejnego etapu już ruszyła.
Spółka Unidevelopment dostała ekologiczny certyfikat dla budynku przy ul. Kusocińskiego w Gdańsku.
Operator PRS, Resi4Rent, rozbudowuje ofertę najmu instytucjonalnego. Gotowe są lokale na osiedlu Wrocław Park Zachodni.
Fundacja rodzinna, która jest podatnikiem VAT, bo zajmuje się najmem, nie musi rozliczać tego podatku od incydentalnej sprzedaży kolekcji zabytkowych zegarków i aut przekazanej jej wcześniej przez fundatora.
Chętnie pomożemy Polsce w odejściu od paliw kopalnych, będziemy wspierać budowę przystępnych cenowo mieszkań i poprawę konkurencyjności firm. A także projekty polsko-ukraińskie – zapowiada Odile Renaud-Basso, prezeska Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.
Zasoby w Polsce są relatywnie młode, ale i nasz rynek mierzy się z ryzykami związanymi ze starzeniem się budynków.
Deweloper zorganizuje przeprowadzkę, pomoże w wykończeniu wnętrz, przyjmie stare mieszkanie w rozliczeniu, poczeka na zapłatę. Firmy dwoją się i troją, by przyciągnąć klientów.
Świadectwa charakterystyki energetycznej budynków online, nabijanie ludzi w pompy ciepła. Wreszcie jest szansa na likwidację patologii – mówi Jan Ruszkowski, nowy dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Fala Renowacji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas