Aktualizacja: 19.02.2025 21:31 Publikacja: 13.12.2022 15:06
Foto: Mat.prasowe
Jerozolimska to kompleks dwóch sześciopiętrowych budynków ze 159 mieszkaniami o powierzchni od 39 do 88 mkw. – To nasz pierwszy projekt ukierunkowany tak mocno na inwestorów. Niemal 80 proc. lokali w ofercie to najpopularniejsze wśród najemców mieszkania dwupokojowe – mówi cytowany w komunikacie Tomasz Łapiński, dyrektor zarządzający inwestycjami mieszkaniowymi w firmie Cordia Polska.
Generalnym wykonawcą osiedla jest firma Grimbud. Za projekt odpowiada krakowskie biuro ION Architekci.
GH Development dostał pozwolenie na budowę mieszkań w warszawskim Wawrze.
Stołeczny generalny wykonawca Totalbud zakończył budowę trzeciego etapu osiedla przy ul. Ceglanej na poznańskim Grunwaldzie.
Osiedle firmy Bouygues Immobilier Polska przy ul. Milczańskiej w Poznaniu, wybuduje Unibep.
Spółka Unidevelopment zakończyła budowę kolejnej części wieloetapowego osiedla w Radomiu.
Budowę ostatniego etapu osiedla przy ulicy Rakowickiej w Krakowie rozpoczyna Hines. Mieszkania mają być gotowe w drugim kwartale 2024 roku.
Fundamenty rzetelnego raportowania zagadnień ESG zgodnie z ESRS oraz wskazanie na istotne zagadnienia praktyczne, które pozwolą na prawidłowe przeprowadzenie procesu identyfikacji koniecznych ujawnień, zbierania danych i raportowania w firmie.
Okam planuje rewitalizację budynków przy ul. Przędzalnianej 71 w Łodzi. Powstaną też nowe obiekty. Kompleks zaoferuje mieszkania, lokale usługowe i biura.
„Klucz do mieszkania” to nowy program rozwoju mieszkalnictwa w Polsce, który opiera się na trzech elementach – wsparciu mieszkalnictwa komunalnego, społecznego i własnościowego. Jakie są jego główne założenia i na jaką pomoc będzie można liczyć?
W 2024 r. aż 44 proc. kupujących poszukiwało mieszkania jednocześnie na rynku wtórnym i pierwotnym – wynika z analiz Nieruchomosci-online.pl.
Ledwie resort rozwoju ogłosił założenia nowego programu mieszkaniowego, a już pojawiły się pierwsze oferty lokali „z rządową dopłatą”. Czy projekt może wywołać gorączkę na rynku?
Rada miejska Barcelony i organizacja non profit Fondació Habitat 3 osiągnęły porozumienie w sprawie odkupienia budynku mieszkalnego Casa Orsola od funduszu Lioness Inversiones. Lokatorzy mogą już spać spokojnie. Tysiące innych w tym mieście muszą nadal walczyć.
Wydłuży się okres, w którym inwestorzy będą mogli otrzymać „wuzetkę”. Jeśli jednak gmina, mimo przedłużenia terminu, spóźni się z uchwaleniem planu ogólnego, będzie musiała liczyć się z wypłatą odszkodowań.
Spółki komunalne zarządzające infrastrukturą przesyłową często eksploatują urządzenia posadowione na cudzych nieruchomościach. Na jakich zasadach mogą korzystać z tych gruntów?
Zasiedzenie może obejmować udział we własności lokalu, jednak nie dotyczy sytuacji, w której dana nieruchomość nie została jeszcze wyodrębniona jako samodzielny lokal. Nie jest więc możliwe np. zasiedzenie pokoju.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas