Aktualizacja: 05.11.2024 17:46 Publikacja: 28.10.2022 14:10
Foto: PINK
Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych (PINK) publikuje dane dotyczące powierzchni biurowej na ośmiu regionalnych rynkach (Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Katowice, Poznań, Łódź, Lublin, Szczecin) w IIII kw. tego roku. Źródłem informacji są firmy doradcze działające na rynku nieruchomości komercyjnych (BNP Paribas Real Estate, CBRE, Colliers, Cushman&Wakefield, JLL, Knight Frank, Newmark Polska, Savills).
Na koniec III kw. całkowite zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej na głównych rynkach przekroczyły 6,3 mln mkw. Największe rynki biurowe – po Warszawie – to Kraków (ponad 1,6 mln mkw. biur), Wrocław (ponad 1,3 mln mkw.) i Trójmiasto (ponad 1 mln mkw.).
Nowoczesne biurowce nie powinny stać puste. Starsze budynki mogą się zamieniać w hotele, bloki PRS, akademiki.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Oszczędzanie prądu, wody, papieru. Segregowanie śmieci. Kawa w dużych opakowaniach. Biura przechodzą w tryb eko.
Teren Fabryki Drutu, Sztyftu i Gwoździ na warszawskiej Pradze-Północ zrewitalizuje Liebrecht & wooD. Koszt inwestycji to niemal 150 mln euro.
Biura w Poznaniu czekają na najemców średnio 311 dni. W Trójmieście - 500. Najszybciej znikają z oferty najmniejsze moduły - podaje REDD.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
639 tys. mkw. – tyle powierzchni biurowej powstaje w Polsce. To najsłabszy wynik od początku roku – podaje platforma REDD. Najszybciej wynajmują się biura w Poznaniu.
15 proc. w tym, 29 proc. w przyszłym – w takim tempie ma rosnąć wartość inwestycji na rynku nieruchomości komercyjnych według prognoz firmy Savills.
W ciągu trzech kwartałów 2024 r. udział rodzimego kapitału w wartości transakcji sięgnął 10 proc.
Pod koniec września na ośmiu głównych rynkach regionalnych do wynajęcia od zaraz było ponad 1,1 mln mkw. biur - wynika z analiz Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych (PINK).
AI to element proptechu, który przyniesie najwicej zmian na rynku nieruchomości komercyjnych – oceniają eksperci BNP Paribas Real Estate.
Wybór na rynku biur serwisowanych jest coraz większy. Coworkingi wybierają m.in. firmy z sektora finansów, mediów, logistyki, cyberbezpieczeństwa.
Sprzedaż mieszkań i lokali inwestycyjnych na osiedlu w rewitalizowanej części Przedmieścia Oławskiego rozpoczyna Develia. Ceny zaczynają się od 10,5 tys. zł za mkw.
O „czyste” działki już trudno, poszukiwane są nieoczywiste grunty, których funkcję można zmienić – mówi Daniel Puchalski, partner zarządzający w Immo Lab.
W III kwartale tego roku na stołeczny rynek dostarczono 11,2 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej – wynika z analiz Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych (PINK).
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas