Aktualizacja: 19.02.2025 21:26 Publikacja: 27.10.2022 21:35
Czas zdaje się sprzyjać deweloperom. Popyt na biura rośnie. Na zdjęciu Varso Tower w Warszawie
Foto: mat. pras.
Budowę kompleksu Vibe w rejonie ul. Towarowej i Kolejowej w Warszawie ogłosiło Ghelamco. Pierwszy, 45-metrowy, biurowiec zaoferuje 11 tys. mkw., drugi ma być większy. Inwestycja będzie kameralna, zwłaszcza w porównaniu z powstającymi i oddawanymi biurowcami.
W stołecznej strefie centrum rosną The Bridge (47 tys. mkw.) i Skyliner II (38 tys. mkw.), a w strefie pozacentralnej – Lakeside (24 tys. mkw.) – wskazuje firma doradcza Savills. – W Warszawie nowe biurowce koncentrują się w strefach centralnych – to 82 proc. całkowitej nowej podaży. Poza centrum oddano tylko trzy obiekty: P180 (32 tys. mkw.), Fabryka PZO II (5 tys. mkw.) i Poleczki 32 (3,3 tys. mkw.).
Trzeba oczywiście wyłączać światło czy ogrzewanie, kiedy nie są potrzebne, ale w długim terminie wyraźne efekty przyniosą tylko inwestycje w inteligentne systemy.
Działające na rynku elastycznych powierzchni podmioty rozpoczną współpracę w październiku.
Czy ze względu na drastyczne podwyżki cen energii firmy będą wysyłać pracowników na home office? Niekoniecznie.
Zainteresowanie biurami o wysokim standardzie w najatrakcyjniejszych lokalizacjach największych miast jest ogromne – wynika z analiz Walter Herz.
639 tys. mkw. – tyle powierzchni biurowej powstaje w Polsce. To najsłabszy wynik od początku roku – podaje platforma REDD. Najszybciej wynajmują się biura w Poznaniu.
Fundamenty rzetelnego raportowania zagadnień ESG zgodnie z ESRS oraz wskazanie na istotne zagadnienia praktyczne, które pozwolą na prawidłowe przeprowadzenie procesu identyfikacji koniecznych ujawnień, zbierania danych i raportowania w firmie.
Okam planuje rewitalizację budynków przy ul. Przędzalnianej 71 w Łodzi. Powstaną też nowe obiekty. Kompleks zaoferuje mieszkania, lokale usługowe i biura.
„Klucz do mieszkania” to nowy program rozwoju mieszkalnictwa w Polsce, który opiera się na trzech elementach – wsparciu mieszkalnictwa komunalnego, społecznego i własnościowego. Jakie są jego główne założenia i na jaką pomoc będzie można liczyć?
W 2024 r. aż 44 proc. kupujących poszukiwało mieszkania jednocześnie na rynku wtórnym i pierwotnym – wynika z analiz Nieruchomosci-online.pl.
Ledwie resort rozwoju ogłosił założenia nowego programu mieszkaniowego, a już pojawiły się pierwsze oferty lokali „z rządową dopłatą”. Czy projekt może wywołać gorączkę na rynku?
Rada miejska Barcelony i organizacja non profit Fondació Habitat 3 osiągnęły porozumienie w sprawie odkupienia budynku mieszkalnego Casa Orsola od funduszu Lioness Inversiones. Lokatorzy mogą już spać spokojnie. Tysiące innych w tym mieście muszą nadal walczyć.
Wydłuży się okres, w którym inwestorzy będą mogli otrzymać „wuzetkę”. Jeśli jednak gmina, mimo przedłużenia terminu, spóźni się z uchwaleniem planu ogólnego, będzie musiała liczyć się z wypłatą odszkodowań.
Spółki komunalne zarządzające infrastrukturą przesyłową często eksploatują urządzenia posadowione na cudzych nieruchomościach. Na jakich zasadach mogą korzystać z tych gruntów?
Zasiedzenie może obejmować udział we własności lokalu, jednak nie dotyczy sytuacji, w której dana nieruchomość nie została jeszcze wyodrębniona jako samodzielny lokal. Nie jest więc możliwe np. zasiedzenie pokoju.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas