Aktualizacja: 24.11.2024 01:15 Publikacja: 14.10.2022 11:50
Foto: Mat. prasowe
Quorum to największy projekt mixed-use na Dolnym Śląsku. W kompleksie nad Odrą Cavatina Holding buduje biura, mieszkania premium, lokale handlowo-usługowe. Będzie też restauracja. Zaplanowano też zielone miejsca do relaksu – m.in. na nowo budowanej promenadzie nad rzeką.
Quorum D – pierwszy oddany obiekt we wrocławskim kompleksie, łączy współczesną architekturę z odnową istniejącego budynku wykonanego w zabytkowej cegle. Biurowiec na sześciu kondygnacjach oferuje najemcom ponad 16,2 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A oraz ok. 1 tys. mkw. lokali usługowo-handlowych.
15-kondygnacyjny budynek przy metrze Wilanowska w Warszawie oferuje 32 tys. mkw. powierzchni.
Oszczędzanie prądu, wody, papieru. Segregowanie śmieci. Kawa w dużych opakowaniach. Biura przechodzą w tryb eko.
Zainteresowanie biurami o wysokim standardzie w najatrakcyjniejszych lokalizacjach największych miast jest ogromne – wynika z analiz Walter Herz.
Siedziba spółki biurowej Skanska została ponownie odznaczona certyfikatem WELL Commercial Interior.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Popyt na elastyczne biura rośnie. W pierwszym półroczu operatorzy wynajęli więcej powierzchni flex niż w całym 2021 r.
Osiedle Fabrica Ursus to unikatowa inwestycja dewelopera Aurec Home, zlokalizowana w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Ursus w Warszawie. To wyjątkowe miejsce łączy nowoczesność z historią, oferując nie tylko komfortowe mieszkania, ale także bogatą infrastrukturę i doskonały dostęp do zielonych terenów. Sprzedaż kolejnego etapu już ruszyła.
Fundacja rodzinna, która jest podatnikiem VAT, bo zajmuje się najmem, nie musi rozliczać tego podatku od incydentalnej sprzedaży kolekcji zabytkowych zegarków i aut przekazanej jej wcześniej przez fundatora.
Chętnie pomożemy Polsce w odejściu od paliw kopalnych, będziemy wspierać budowę przystępnych cenowo mieszkań i poprawę konkurencyjności firm. A także projekty polsko-ukraińskie – zapowiada Odile Renaud-Basso, prezeska Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.
Zasoby w Polsce są relatywnie młode, ale i nasz rynek mierzy się z ryzykami związanymi ze starzeniem się budynków.
Deweloper zorganizuje przeprowadzkę, pomoże w wykończeniu wnętrz, przyjmie stare mieszkanie w rozliczeniu, poczeka na zapłatę. Firmy dwoją się i troją, by przyciągnąć klientów.
Świadectwa charakterystyki energetycznej budynków online, nabijanie ludzi w pompy ciepła. Wreszcie jest szansa na likwidację patologii – mówi Jan Ruszkowski, nowy dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Fala Renowacji.
Kupujący mieszkania mają przewagę. Transakcje z obniżkami cen o kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy złotych nikogo nie dziwią. Co dalej z mieszkaniówką?
Jest kilka przesłanek uprawniających konsumentów do odzyskania pieniędzy w razie kłopotów z deweloperem. W ciągu prawie 2,5 roku działania DFG były cztery przypadki wypłat.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas