Aktualizacja: 21.02.2025 11:03 Publikacja: 06.09.2022 14:56
Foto: Mat.prasowe
To druga - po Bulwarach Książęcych - inwestycja belgijskiego dewelopera we Wrocławiu. Obiekt powstaje w pobliżu Starego Miasta, na terenie dawnej galerii handlowej. Do oferty trafiły 183 mieszkania (od kawalerek po lokale z czterema pokojami) i trzy lokale usługowe. Wszystkie mieszkania będą wyposażone w system inteligentnego domu. Średnie ceny to 17,5 tys. zł za metr lokalu.
BPI zapowiada rozwiązania ekologiczne - m.in. panele fotowoltaiczne, system nawadniania osiedlowego terenu wykorzystujący wodę opadową, budki lęgowe dla ptaków, recykling materiałów. – We wnętrzach nowego budynku wykorzystamy odzyskane z poprzedniego budynku elementy kamiennej elewacji – zapowiada deweloper.
Kawalerki i mieszkania dwupokojowe z oferty najmu znikają nawet w kilka godzin.
Deweloperzy i klienci lubią industrialne klimaty. W starych murach powstają mieszkania, usługi, gastronomia i rozrywka.
Sprzedaż mieszkań na osiedlu przy ul. Nowaka-Jeziorańskiego w Warszawie rozpoczyna Profbud.
Szybka sprzedaż nieruchomości to dziś rzadkość. Właściciele muszą się uzbroić w cierpliwość – podkreślają analitycy portalu Nieruchomosci-online.pl.
W czterech budynkach powstanie niemal 200 mieszkań i 15 lokali usługowo-handlowych. Lizbońska to wspólna inwestycja spółek Grupo Lar Polska i Develia w Warszawie.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Posłowie Polski 2050 złożyli projekt ustawy o obowiązku podawania w internecie cen na pierwotnym rynku mieszkaniowym. Kary mają sięgać do 10 proc. rocznego obrotu.
Po grudniowym odpoczynku deweloperzy uruchomili w styczniu więcej inwestycji niż na początku 2021 r., kiedy otoczenie makro im sprzyjało.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas