Aktualizacja: 22.02.2025 05:00 Publikacja: 03.08.2022 16:54
Foto: Mat.prasowe
W dwóch ośmiokondygnacyjnych budynkach na Gocławiu deweloper, firma Profbud, zaplanował 233 mieszkania o powierzchni od 26 do 107 mkw. – od kawalerek po lokale z czterema pokojami. Do części mieszkań są przypisane ogródki. Na parterach zaplanowano lokale usługowe. Na zewnętrznym parkingu będą miejsca do ładowania samochodów elektrycznych. W dwóch podziemnych halach garażowych, oprócz 266 miejsc postojowych, znajdą się także stojaki na rowery.
Rozpoczęcie budowy osiedla firma zapowiada na czwarty kwartał tego roku. Inwestycja ma być gotowa w czwartym kwartale 2024 roku. Inwestorem jest Spółdzielnia Mieszkaniowa „Gocław – Lotnisko" w Warszawie. Budynki zaprojektowała pracownia Architekci Dawidczyk & Partnerzy.
Mieszkania przy ul. Bokserskiej na stołecznym Mokotowie Marvipol sprzedaje Grupie Heimstaden Bostad.
Siła nabywcza kupujących mieszkania maleje. Widać to już w statystykach transakcji. Znów będziemy mieszkać ciasno.
W czterech budynkach powstanie niemal 200 mieszkań i 15 lokali usługowo-handlowych. Lizbońska to wspólna inwestycja spółek Grupo Lar Polska i Develia w Warszawie.
Osiedle francuskiego dewelopera Bouygues Immobilier Polska w centrum Wrocławia wybuduje Alfa-Dach.
Trwają prace nad projektem zagospodarowania dawnej fabryki Perun przy ul. Grochowskiej na warszawskim Kamionku.
Remont 45-metrowego mieszkania pochłonie nawet 65 tys. zł – wynika z analiz Rankomat.pl. Będzie jeszcze drożej?
Kancelaria Sejmu podwyższyła comiesięczny ryczałt dla parlamentarzystów na najem mieszkania w stolicy – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Decyzja może budzić kontrowersje, bo od wielu miesięcy stawki na rynku najmu w Warszawie wcale nie rosną.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas