Aktualizacja: 21.11.2024 19:47 Publikacja: 06.09.2022 09:46
Foto: Mat.prasowe
Karolkowa Business Park, 11-piętrowy biurowiec klasy A, oferuje 18,5 tys. mkw. powierzchni. Należący do Menora Group, Shikun&Binui Group i M&A Capital obiekt jest skomercjalizowany w 96 proc. Ma ekologiczny certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.
Umowę najmu 10 tys. mkw. biur na kolejne sześć lat w Karolkowej Business Park przedłuża Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Ta państwowa instytucja wprowadziła się do biurowca w 2015 roku. - W ramach renegocjacji kontraktu postanowiliśmy utworzyć nowe biuro obsługi klienta. Znalazło się ono na parterze budynku. Wybraliśmy to miejsce z wielu powodów. Biurowiec ma doskonałą lokalizację, w pobliżu jest stacja metra Rondo Daszyńskiego oraz liczne przystanki komunikacji miejskiej. Budynek jest proekologiczny i energooszczędny – mówi cytowany w komunikacie Artur Gruszczyński, p.o. dyrektora biura administracyjnego w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa.
W warszawskim kompleksie biurowym firmy HB Reavis międzynarodowa grupa farmaceutyczna wynajmie 2,3 tys. mkw. powierzchni.
Popyt na powierzchnie do pracy rośnie. Dużym placem budowy biurowców są regiony.
Deweloper kupił 15-kondygnacyjny budynek przy ul. Skierniewickiej na warszawskiej Woli. Renaissance Tower oferuje ponad 18 tys. mkw. biur klasy A.
Do biurowca przy ul. Przyokopowej na warszawskiej Woli wprowadzą się firmy JIT Team i Mytaxi Polska.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Biurowiec z lat 90. przy ul. Chmielnej w Warszawie przeszedł gruntowną modernizację. Obiekt dostał certyfikat BREEAM in Use na poziomie Excellent.
Biurowiec Company House II przy Al. Jerozolimskich w Warszawie przechodzi transformację. Obiekt zmienia nazwę i modernizuje wnętrza.
Budynki naruszają tkankę planety. Każdy wybudowany obiekt to tysiące kilogramów CO2, które lecą do atmosfery. Dlatego musimy być pewni, co i czy budować. Transparentność pomaga liderom nieruchomości podejmować lepsze decyzje – mówi Tomasz Ogrodzki, prezes REDD.
Trzeci kwartał na rynku biur to czas zawierania największych umów najmu. Jako przyczynę eksperci wskazują zmianę nastawienia firm do pracy zdalnej. Coraz więcej decyduje się na powrót pracowników, co zwiększa popyt na dobre powierzchnie.
15 proc. w tym, 29 proc. w przyszłym – w takim tempie ma rosnąć wartość inwestycji na rynku nieruchomości komercyjnych według prognoz firmy Savills.
W ciągu trzech kwartałów 2024 r. udział rodzimego kapitału w wartości transakcji sięgnął 10 proc.
Pod koniec września na ośmiu głównych rynkach regionalnych do wynajęcia od zaraz było ponad 1,1 mln mkw. biur - wynika z analiz Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych (PINK).
AI to element proptechu, który przyniesie najwicej zmian na rynku nieruchomości komercyjnych – oceniają eksperci BNP Paribas Real Estate.
Wybór na rynku biur serwisowanych jest coraz większy. Coworkingi wybierają m.in. firmy z sektora finansów, mediów, logistyki, cyberbezpieczeństwa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas