Aktualizacja: 21.02.2025 02:22 Publikacja: 08.08.2022 11:25
Foto: Mat.prasowe
WeWell, nowy gracz na rynku, zajmie się budową i zarządzaniem apartamentami wakacyjnymi. Prezesem grupy jest Jacek Twardowski, który z nieruchomościami wakacyjnymi jest związany od kilkunastu lat. Był dyrektorem zarządzającym i partnerem w Kristensen Group, firmie która pierwsza w Polsce zaczęła realizować inwestycje z segmentu second home (drugie domy). Twardowski odpowiadał za ponad dziesięć projektów w polskich kurortach - m.in. Baltic Park w Świnoujściu, Osada Zamkowa - osiedle domów wakacyjnych w Pasymiu na Mazurach, Apartamenty Pod Śnieżką w Karpaczu, Apartamenty Bukowa w Wiśle oraz apartamenty Porto Łeba. Na koncie ma też zagraniczne inwestycje wakacyjne: apartamenty w Bodrum w Turcji oraz na Majorce.
Dobra inwestycja przyniesie przyzwoity zysk, źle wybrana stanie się kosztowną pułapką.
Sprzedaż mieszkań z trzeciego etapu inwestycji w Kołobrzegu rozpoczyna Vacation Investments. W nowej ofercie jest 87 lokali w budynku w samym sercu osiedla.
Kupujący za metr kwadratowy apartamentu nie wahają się płacić nawet ponad 40 tys. zł – wynika z analiz Cenatorium. Na rynku premium padają rekordy.
Zaczyna się dobry czas dla właścicieli lokali wakacyjnych. Stopa zwrotu z inwestycji w najlepsze letnie apartamenty sięga 9 proc.
Czynsze za lokale wynajmowane na doby w wielu miejscach lecą na łeb na szyję. Inwestorzy szukają nowych strategii.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Posłowie Polski 2050 złożyli projekt ustawy o obowiązku podawania w internecie cen na pierwotnym rynku mieszkaniowym. Kary mają sięgać do 10 proc. rocznego obrotu.
Po grudniowym odpoczynku deweloperzy uruchomili w styczniu więcej inwestycji niż na początku 2021 r., kiedy otoczenie makro im sprzyjało.
Podaż nowych ofert najmu mieszkań hamuje, ale najemcy raczej nie mają problemu ze znalezieniem odpowiedniego lokalu. Czynsze się stabilizują, w części miast są też korekty. Część wynajmowanych dotąd nieruchomości trafia na rynek sprzedaży.
Okam planuje rewitalizację budynków przy ul. Przędzalnianej 71 w Łodzi. Powstaną też nowe obiekty. Kompleks zaoferuje mieszkania, lokale usługowe i biura.
„Klucz do mieszkania” to nowy program rozwoju mieszkalnictwa w Polsce, który opiera się na trzech elementach – wsparciu mieszkalnictwa komunalnego, społecznego i własnościowego. Jakie są jego główne założenia i na jaką pomoc będzie można liczyć?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas