Aktualizacja: 21.02.2025 11:49 Publikacja: 30.05.2022 09:33
Foto: Mat. prasowe
- To najwyższa ocena w wersji BREEAM New Construction 2016 w Polsce. Tym samym wynik z etapu ,,interim" został podwyższony o ponad 3 proc. – wskazują przedstawiciele Polskiego Holdingu Nieruchomości (PHN) w komunikacie. Starając się o ten certyfikat, budynek w kompleksie Skysawa był poddawany ocenie w dziesięciu kategoriach. To m.in. zarządzanie, energia, transport, woda, materiały.
- W trzech z dziesięciu kategorii - za transport, oszczędność wody i zarządzanie procesem realizacji – budynek Sawa dostał maksymalną liczbę punktów – czytamy w komunikacie. - Na końcowym etapie certyfikacji udało się nam podwyższyć bardzo wysoką ocenę, którą otrzymaliśmy na etapie ,,interim". Od początku nasza inwestycja była prowadzona zgodnie z najwyższymi standardami ekologicznymi i tę zasadę udało nam się utrzymać do momentu uzyskania pozwolenia na użytkowanie – mówi cytowany w komunikacie Marcin Mazurek, prezes PHN. - Podczas budowy używaliśmy certyfikowanych materiałów. W celu ograniczenia śladu węglowego staraliśmy się możliwie jak najczęściej korzystać z produktów lokalnych. Certyfikat jest gwarancją, że nasz najemca będzie korzystał z budynku przyjaznego ludziom, a także środowisku – podkreśla.
Dwa budynki w pofabrycznym łódzkim kompleksie rewitalizowanym przez Echo Investment mają już pozwolenie na użytkowanie.
Cztery piętra – w sumie 6 tys. mkw. - w gdańskim biurowcu Format zajęła spółka Ergo Technology & Services.
Operator biur serwisowanych wynajął dwa piętra słynnego budynku w Poznaniu. Zaoferuje tam ponad 1,4 tys. mkw. elastycznej powierzchni do pracy.
Wielofunkcyjność zacznie wchodzić nawet do pojedynczych budynków. Ważna jest wygoda i dostęp do różnych usług.
Panele fotowoltaiczne, stacje ładowania aut elektrycznych, systemy magazynowania wody deszczowej, czujniki zmierzchu. Polskie magazyny są coraz bardziej eko.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Posłowie Polski 2050 złożyli projekt ustawy o obowiązku podawania w internecie cen na pierwotnym rynku mieszkaniowym. Kary mają sięgać do 10 proc. rocznego obrotu.
Po grudniowym odpoczynku deweloperzy uruchomili w styczniu więcej inwestycji niż na początku 2021 r., kiedy otoczenie makro im sprzyjało.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas