Aktualizacja: 21.02.2025 11:13 Publikacja: 17.05.2022 16:31
Foto: Mat. prasowe
Odnowiony obiekt firmy Atrium European Real Estate zaoferuje ponad 90 tys. mkw. powierzchni ze 150 lokalami handlowymi i usługowymi. Zakończenie renowacji jest planowane na wiosnę 2023 roku.
Remont stołecznego centrum Atrium Promenada rozpoczął się w lutym. Obejmuje kompleksową przebudowę wnętrz od strony ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego oraz wejścia do centrum handlowego od tej ulicy.
Obiekt firmy DL Invest Group powiększył się o ok. 3,5 tys. mkw. powierzchni najmu. Oferuje 9,5 tys. mkw.
W budynku w centrum miasta będzie więcej biur i gastronomii.
Warszawski Ilmet, krakowska Plaza. Budynki znikną z powierzchni ziemi. Ustąpią miejsca nowocześniejszym obiektom.
To drugi obiekt sprzedany w tym roku przez gdańskiego inwestora, spółkę EDS Retail Park.
Mieszkania, biura, rozrywka. To wszystko wejdzie na teren części centrów handlowych. Bez zmian grozi im upadek.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Posłowie Polski 2050 złożyli projekt ustawy o obowiązku podawania w internecie cen na pierwotnym rynku mieszkaniowym. Kary mają sięgać do 10 proc. rocznego obrotu.
Po grudniowym odpoczynku deweloperzy uruchomili w styczniu więcej inwestycji niż na początku 2021 r., kiedy otoczenie makro im sprzyjało.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas