Aktualizacja: 24.09.2021 12:03 Publikacja: 09.09.2021 21:09
Nowy Fort Wola – projekt zakłada przekształcenie centrum handlowego I generacji w miejsce codziennych zakupów i wypoczynku
Foto: materiały prasowe
Centra handlowe nowej generacji muszą oferować dużo więcej niż półki z towarem, inaczej znikną z powierzchni ziemi. Trend przekształceń galerii przybiera na sile.
Ambitne plany ma Atrium, firma, do której należy w Polsce 12 centrów – w Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Białymstoku, Toruniu, Szczecinie, w Pile i Płocku. – Portfolio tworzą zarówno takie obiekty, jak Domy Towarowe Wars Sawa Junior – jedno z pierwszych centrów handlowych w Polsce, jak i znacznie młodsze, jak Focus w Bydgoszczy otwarty w 2008 r. – mówi Graham Kilbane, dyrektor z Atrium Group.
Plany zagospodarowania trzeba zmieniać, bo zmienia się świat – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Platforma Home by Zeitgeist powiększyła się o zrewitalizowaną kamienicę na warszawskiej Pradze.
Spółka Matexi Polska uzyskała pozwolenie na użytkowanie budynku na osiedlu przy ul. Sokratesa 11A na warszawskich Bielanach.
Ceny mieszkań się stabilizują. Wśród kupujących jest dziś mniej flipperów i inwestorów - wynika z barometru nastrojów na rynku mieszkaniowym przygotowywanego przez Otodom Analytics dla „Nieruchomości” „Rzeczpospolitej”.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Akademicki badacz rynku nieruchomości przekuje wiedzę w czyn w państwowym podmiocie. Celem zwiększenie dostępności mieszkań.
15 proc. w tym, 29 proc. w przyszłym – w takim tempie ma rosnąć wartość inwestycji na rynku nieruchomości komercyjnych według prognoz firmy Savills.
Nieruchomościowa grupa wyszła z ciążącego jej rynku. Skupi się na Polsce i Niemczech.
W ciągu trzech kwartałów 2024 r. udział rodzimego kapitału w wartości transakcji sięgnął 10 proc.
W tym roku wartość inwestycji w magazyny, biura i obiekty handlowe może być dwa razy większa niż w kryzysowym ubiegłym.
Pod koniec września na ośmiu głównych rynkach regionalnych do wynajęcia od zaraz było ponad 1,1 mln mkw. biur - wynika z analiz Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych (PINK).
Park handlowy w miejscu dawnego centrum Leśnica przy ul. przy ul. Średzkiej we Wrocławiu wybuduje PKB Inwest Budowa.
Wybór na rynku biur serwisowanych jest coraz większy. Coworkingi wybierają m.in. firmy z sektora finansów, mediów, logistyki, cyberbezpieczeństwa.
W III kwartale tego roku polski rynek nieruchomości handlowych wzbogacił się o siedem obiektów. Trzy rozbudowano. Dominowały parki handlowe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas