Aktualizacja: 06.01.2022 20:30 Publikacja: 06.01.2022 20:24
Kompleks Liberty Tower miał mieścić mieszkania na wynajem oraz hotel marki Radisson Red
Foto: materiały prasowe
Kosztem równowartości 177 mln zł singapurski fundusz AT Capital Group stał się właścicielem atrakcyjnego gruntu na warszawskiej Woli – na rogu ul. Grzybowskiej i Żelaznej. Zgodnie z pierwotną koncepcją na działce miał powstać kompleks Liberty Tower składający się z 41-kondygnacyjnej wieży na dziewięciopiętrowym podium. Budynek miał mieścić około pół tysiąca apartamentów na wynajem długoterminowy oraz – w podium – czterogwiazdkowy hotel marki Radisson Red. Lokale miały trafić do stworzonej przez Golub GetHouse platformy Inspirentals. Niestety, rozpoczęcie budowy, planowane na na 2020 r., zostało zawieszony z powodu tarapatów finansowych Golub GetHouse.
Ubiegły rok był bardzo mocny dla mieszkaniówki: firmy notowały bardzo wysoką sprzedaż i wypłacały hojne dywidendy, zapewniając akcjonariuszom zwroty rzędu kilkudziesięciu procent. Czy dobra passa będzie kontynuowana?
Wspaniały to był dla mieszkaniówki rok, nie zapomnimy go nigdy. Jak ostatecznie wypadła sprzedaż?
Pandemia przyspieszyła rozwój najmu instytucjonalnego mieszkań w Polsce, a mijający rok obfitował w bardzo duże transakcje i przestawienie zwrotnic w kilku spółkach deweloperskich. To jeszcze nie koniec.
Nieruchomości komercyjne służą uzyskiwaniu regularnych dywidend w długim horyzoncie. Polski kapitał instytucjonalny i indywidualny wciąż nie może z tego korzystać – potrzebna jest ustawa o REIT-ach.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
W apartamentowce z mieszkaniami na wynajem zamienią się kamienice przy ul. św. Barbary i Nowy Świat w Warszawie.
Działkę o powierzchni niemal 30 tys. mkw. w Toruniu kupiła Grupa RWS. Powstanie tam regionalny park handlowy.
Rynek magazynowy dostanie wiatru w żagle po przyjęciu ustawy o funduszach inwestujących w nieruchomości.
Biurowiec Company House II przy Al. Jerozolimskich w Warszawie przechodzi transformację. Obiekt zmienia nazwę i modernizuje wnętrza.
Liczba rozpoczynanych inwestycji magazynowych w całej Unii Europejskiej maleje od 2021 roku. Obiekty stają się coraz bardziej ekologiczne – wynika z raportu Newmark Polska.
Obiekty w Ogrodach Ulricha, zrewitalizowanym kompleksie na warszawskiej Woli, uzyskały ekologiczne certyfikaty BREEAM.
Budynki naruszają tkankę planety. Każdy wybudowany obiekt to tysiące kilogramów CO2, które lecą do atmosfery. Dlatego musimy być pewni, co i czy budować. Transparentność pomaga liderom nieruchomości podejmować lepsze decyzje – mówi Tomasz Ogrodzki, prezes REDD.
Trzeci kwartał na rynku biur to czas zawierania największych umów najmu. Jako przyczynę eksperci wskazują zmianę nastawienia firm do pracy zdalnej. Coraz więcej decyduje się na powrót pracowników, co zwiększa popyt na dobre powierzchnie.
Cool BTS Gdańsk zaoferuje ok. 21 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowo-socjalnej. To obiekt BTS dla Nagel Group.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas