19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 06.01.2022 20:30 Publikacja: 06.01.2022 20:24
Kompleks Liberty Tower miał mieścić mieszkania na wynajem oraz hotel marki Radisson Red
Foto: materiały prasowe
Kosztem równowartości 177 mln zł singapurski fundusz AT Capital Group stał się właścicielem atrakcyjnego gruntu na warszawskiej Woli – na rogu ul. Grzybowskiej i Żelaznej. Zgodnie z pierwotną koncepcją na działce miał powstać kompleks Liberty Tower składający się z 41-kondygnacyjnej wieży na dziewięciopiętrowym podium. Budynek miał mieścić około pół tysiąca apartamentów na wynajem długoterminowy oraz – w podium – czterogwiazdkowy hotel marki Radisson Red. Lokale miały trafić do stworzonej przez Golub GetHouse platformy Inspirentals. Niestety, rozpoczęcie budowy, planowane na na 2020 r., zostało zawieszony z powodu tarapatów finansowych Golub GetHouse.
Ubiegły rok był bardzo mocny dla mieszkaniówki: firmy notowały bardzo wysoką sprzedaż i wypłacały hojne dywidendy, zapewniając akcjonariuszom zwroty rzędu kilkudziesięciu procent. Czy dobra passa będzie kontynuowana?
Wspaniały to był dla mieszkaniówki rok, nie zapomnimy go nigdy. Jak ostatecznie wypadła sprzedaż?
Pandemia przyspieszyła rozwój najmu instytucjonalnego mieszkań w Polsce, a mijający rok obfitował w bardzo duże transakcje i przestawienie zwrotnic w kilku spółkach deweloperskich. To jeszcze nie koniec.
Nieruchomości komercyjne służą uzyskiwaniu regularnych dywidend w długim horyzoncie. Polski kapitał instytucjonalny i indywidualny wciąż nie może z tego korzystać – potrzebna jest ustawa o REIT-ach.
W apartamentowce z mieszkaniami na wynajem zamienią się kamienice przy ul. św. Barbary i Nowy Świat w Warszawie.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Deweloper rozpoczął budowę kolejnej hali magazynowej w kompleksie logistycznym Wrocław Campus 2. Do czerwca powstanie niemal 30 tys. mkw. powierzchni.
Rosną oczekiwania klientów, którzy głosują kartami płatniczymi, piszą i czytają opinie w sieci. Z 50 naszych obiektów tylko kilka jest nierentownych, ale i na nie mamy pomysły – mówi Rafał Kincer, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.
Obiekt spółki PKB Inwest Budowa powstanie przy ul. Jana III Sobieskiego w Szprotawie. Zaoferuje 6,5 tys. mkw. powierzchni najmu.
Firmy szukają umeblowanych biur z dobrymi adresami, blisko stacji metra lub przystanków komunikacji miejskiej. W cenie są także elastyczne powierzchnie. W tym roku wynajem siedziby do pracy może być droższy.
Po latach dynamicznego wzrostu rynek magazynowy w Polsce się ustabilizował. Spowolnienie gospodarcze zniechęca deweloperów do budowania bez uprzedniego pozyskania najemców.
Wartość transakcji w nieruchomości komercyjne nad Wisłą urosła skokowo po kryzysie. Eksperci oczekują kontynuacji.
Polski rynek PRS rośnie najszybciej w regionie dzięki determinacji garstki pionierów – i na razie tak pozostanie.
Obniżki stóp w strefie euro zachęcają inwestorów do powrotu do kupowania nieruchomości komercyjnych. W 2024 r. wartość transakcji w Polsce powinna być dwa razy większa niż w kryzysowym 2023 r. Kolejny rok ma przynieść kontynuację trendu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas