Aktualizacja: 20.11.2024 08:40 Publikacja: 05.02.2024 03:00
Głównymi najemcami Mennica Legacy Tower są mBank i WeWork
Foto: materiały prasowe
Kolejna próba rozwiązania sporu o kontrolę nad warszawskim kompleksem biurowym Mennica Legacy Tower (MLT) spełzła na niczym.
Wydawało się, że sprawa jest na ostatniej prostej: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów kilka dni temu pozytywnie rozpatrzył wniosek giełdowej Mennicy Polskiej, właściciela 50 proc. MLT, o zgodę na przejęcie drugiej połowy, która należy do spółki, której udziałowcy od kilku lat toczą bój o kontrolę – to Cezary Jarząbek i amerykańscy biznesmeni Radziwiłłowie. W listopadzie ub.r. Mennica Polska podała w giełdowym raporcie elektryzującą informację o przyjęciu oferty zakupu 50 proc. udziałów za 135 mln euro (obecnie 588 mln zł). Kilka wcześniejszych prób takiego rozwiązania sprawy nie przyniosło efektu. Tymczasem w czwartek wieczorem spółka podała, że wygasza ofertę.
Nieruchomościowa grupa wyszła z ciążącego jej rynku. Skupi się na Polsce i Niemczech.
W ciągu trzech kwartałów 2024 r. udział rodzimego kapitału w wartości transakcji sięgnął 10 proc.
Po pierwszej transakcji w Warszawie inwestorzy z rynku PRS planują zacieśnić współpracę.
Nie budujemy w miejscowościach poniżej 12 tys. mieszkańców, ale to może się zmienić wraz ze wzrostem siły nabywczej społeczeństwa. Taki trend widać na świecie – mówi Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
W tym roku wartość inwestycji w magazyny, biura i obiekty handlowe może być dwa razy większa niż w kryzysowym ubiegłym.
Mennica Polska doprowadzi do zmiany w zarządzie spółki zarządzającej wieżowcem Mennica Legacy Towers. Będzie też pożyczka na spłatę długów podatkowych.
Banki rozsądzą zawikłany spór właścicielski, czy przejmą prestiżowy biurowiec w sercu stolicy?
Skutki ciągnącego się sporu o kontrolę nad biurowym kompleksem Mennica Legacy Tower i zarządzanie nim mBank uznaje za naruszenie warunków umowy kredytowej. Obie strony konfliktu są dalej święcie przekonane o swoich racjach.
Dziś współudziałowiec stara się wykorzystać moją bardzo trudną sytuację, wyrzucić mnie za burtę i zostawić z piętnem tego, który „wystawił” obligatariuszy - mówi Cezary Jarząbek, w rozmowie z Adamem Roguskim i Andrzejem Stec.
Jeszcze niedawno samochody elektryczne nie tylko stanowiły rzadkość na drogach, ale przede wszystkim były dobrem luksusowym, na które mogli sobie pozwolić nieliczni. Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej, a doskonałym przykładem jest nowa Kia EV3, której ceny po dopłatach z programu “Mój Elektryk” zaczynają się już od 139 900 zł. To jednak nie wszystko, bo ten zgrabny crossover jest naszpikowany innowacjami i oferuje nawet ponad 770 km zasięgu w trybie miejskim! Zaciekawieni?
Kluczem do osiągnięcia przewagi stała się zdolność do pozyskiwania danych z lądu, powietrza, wody, kosmosu i cyberprzestrzeni, a następnie ich szybkiego przetwarzania i dostarczania do dowódców oraz żołnierzy – mówi generał Mary A. Legere, dyrektorka zarządzająca w Accenture Global Defense.
Mieszkańcy Europy z jednej strony nadal wierzą, że transformacja energetyczna zabezpieczy dobrobyt następnych pokoleń. Z drugiej jednak strony obawiają się, że koszty ochrony klimatu dotkną ich finansowo. Z badania klimatycznego zleconego przez Fundację E.ON wynika, że Europejczycy popierają transformację, ale oczekują od rządów swoich państw konkretnego planu i większego zdecydowania w działaniu.
Polska nie wypracowała standardów dotyczących cyberbezpieczeństwa w energetyce, a realizuje olbrzymie inwestycje w sektorze. Powszechność niesprawdzonych technologii w infrastrukturze krytycznej może przynieść zgubne skutki – ocenia prezes Apatora Maciej Wyczesany.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas