Kolejnego "Far far away" nie będzie. Zespół Slade się rozpadł

Angielski zespół rockowy Slade rozpada się po ponad pół wieku. Perkusista grupy Don Powell twierdzi, że gitarzysta Dave Hill wyrzucił go za pośrednictwem e-maila.

Aktualizacja: 05.02.2020 19:58 Publikacja: 05.02.2020 18:53

Don Powell należał do Slade od lat 60. ubiegłego wieku

Don Powell należał do Slade od lat 60. ubiegłego wieku

Foto: Wikimedia Commons / Jamiespilsbury [CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

zew

73-letni dziś Don Powell należał do Slade od początku istnienia założonej w 1966 r. grupy.

Na stronie internetowej perkusisty ukazało się oświadczenie. "Z głębokim smutkiem i żalem Don musi poinformować swych fanów, że nie jest już członkiem Slade Dave'a Hilla" - czytamy.

"Dave wysłał Donowi chłodnego e-maila, by poinformować go, że jego usługi nie będą już potrzebne" - brzmi tekst, w którym zaznaczono, że Powell i Hill przyjaźnili się i współpracowali od 1963 r.

Według oświadczenia, Powell jest ponownie zdolny do gry na perkusji i zakłada swój własny zespół - Don Powell's Slade (Slade Dona Powella). Członkiem grupy ma być Craig Fenney, basista Slade z lat 1991-1997. Muzycy planują trasę koncertową, o której poinformują "w odpowiednim czasie".

We wpisie na profilu Slade na Facebooku Dave Hill przyznał "ze smutkiem", że on i Powell nie będą już wspólnie grali. Gitarzysta oświadczył, że rozstanie z Powellem nie wzięło się znikąd a wersja wydarzeń przedstawiona przez perkusistę "nie jest dokładna". "Życzę Donowi powodzenia" - napisał Hill deklarując, że zamierza kontynuować karierę.

Sformowany w latach 60. XX wieku Slade zyskał popularność takimi utworami jak "Far far away", "Cum on feel the noize", "Coz I luv you", "My oh my" czy "Merry Xmas everybody". Największe sukcesy święcił w pierwszej połowie lat 70. Slade tworzyli: Noddy Holder (śpiew, gitara, bas), Dave Hill (gitara, śpiew, bas), Jim Lea (bas, śpiew, klawisze) i Don Powell (perkusja).

W 1992 r. Noddy Holder odszedł ze Slade, a w jego ślady podążył Jim Lea. Z nowymi członkami zespół funkcjonował pod nazwą Slade II, od 2002 r. znów występował jako Slade.

Kultura
Podcast „Rzecz o książkach”: Przyszłość jest dziś – twórczość Janusza A. Zajdla
Materiał Promocyjny
Przed wyjazdem na upragniony wypoczynek
Kultura
Aldona Machnowska-Góra: Piotr Gliński opóźnił budowę hali widowiskowej w stolicy
Kultura
Agnieszka Lajus dyrektorką Muzeum Narodowego w Warszawie
Kultura
Europejskie Stolice Kultury 2025: Chemnitz i Nova Gorica – Gorycja
Kultura
Współpraca OmenaArt Foundation z Tate i Sotheby’s