Aktualizacja: 05.11.2024 08:50 Publikacja: 16.01.2024 14:16
O. Tadeusz Rydzyk
Foto: PAP, Tytus Żmijewski
Jak poinformowało Ministerstwo Kultury minister Bartłomiej Sienkiewicz odmówił zabezpieczenia dodatkowych środków na rok 2024 w wysokości ponad 13 mln zł na budowę siedziby i wystawę stałą Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II ze względu na ograniczone środki inwestycyjne w ustawie budżetowej na rok 2024. O dodatkowe dofinansowanie zwrócił się do ministra kultury i dziedzictwa narodowego dyrektor Muzeum „Pamięć i Tożsamość” o. Jan Król.
Retrospektywę światowej sławy artystki prezentuje Kunsthaus w Zurychu. To pierwszy tak duży przegląd jej twórczości w Szwajcarii.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
W pierwszy weekend działania Muzeum Sztuki Nowoczesnej jego nową siedzibę przy Marszałkowskiej 103 w Warszawie odwiedziło 50 000 osób.
Artyści boją się AI, a koncerny już eksperymentują. Ukazała się hiszpańska wersja christmasowego hitu Brendy Lee.
Po raz dziesiąty wręczono w Muzeum POLIN w Warszawie Nagrodę POLIN. Wśród laureatów są Ewa Teleżyńska-Sawicka i Paweł Sawicki, ksiądz Adam Boniecki, Fundacja Borussia z Olsztyna.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
W premierze „Peer Gynta” Polskiego Baletu Narodowego wyobraźnia Edwarda Cluga połączyła się z umiejętnościami warszawskich tancerzy.
Wtorkowe wybory prezydenckie w USA budzą obawy w Europie przed zwycięstwem Donalda Trumpa. Niemieckie gazety komentują.
Jest wtorek, 6 listopada, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek analizuje najważniejsze informacje z rynków finansowych i gospodarki.
Niezależnie od tego, kto 20 stycznia 2025 r. wygłosi w Waszyngtonie prezydencką przysięgę, wizja polityki handlowej USA będzie oparta na ochronie amerykańskich producentów. Dla UE to oznacza konieczność sprostania konkurencji i z Chin, i z USA.
Co zwycięstwo Trumpa może oznaczać dla klimatu i dla polskich zmagań z transformacją energetyczną? A Harris? Jak będzie wyglądało bezpieczeństwo energetyczne Polski po amerykańskich wyborach?
Czy wybory w USA zmienią polską politykę? Jak nigdy zmiana lub kontynuacja nad Potomakiem jest wpisywana w bieżącą sytuację w Polsce. Również w kontekście „naszej” kampanii prezydenckiej w 2025 roku.
Amerykanie wybierają w wyborach między dwiema wizjami przyszłości.
Po tym, gdy premier skasował rządowy instytut zajmujący się demografią, jego dawni twórcy zarejestrowali go na nowo jako fundację. Twierdzą, że nie miał on nic wspólnego z partyjną polityką i musi nadal działać w obliczu katastrofy urodzeń.
Od tygodni Kamala Harris i Donald Trump szli łeb w łeb. Do końca walczyli o poparcie w kilku stanach i głosy kilku kluczowych dla wyników grup społecznych i etnicznych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas