Aktualizacja: 15.09.2016 18:46 Publikacja: 15.09.2016 18:46
Foto: Rzeczpospolita
Jest jednak kilku zapaleńców, którzy, wzorem walecznego patrona swojego kraju – świętego Jerzego, dzielnego rycerza i legendarnego pogromcy smoka – nie ustają w staraniach. Zmagają się między innymi z wiecznym brakiem funduszy na inwestycje, ale nawet to czasami potrafią z humorem pokazać jako zaletę. Jak w tej anegdocie o amerykańskiej dziennikarce. Kobieta, zwiedzając jedną z gruzińskich winnic, spytała, czy winogrona są tu zbierane ręcznie. Odpowiedzią był śmiech i stwierdzenie, że oczywiście tak – któż bowiem ma tu pieniądze na kupno sprzętu. A chętnych rąk do pracy nie brakuje.
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie znów znajdzie się w centrum uwagi, bo od piątku można będzie oglądać pierwszą dużą wystawę w nowej siedzibie. To właściwie aż cztery różne pokazy.
„Dopóki istnieje Federacja Rosyjska w takim formacie, w jakim ona istnieje, to nie będzie pokoju. Będzie zawieszenie broni, zgniły pokój, który potrwa trzy-cztery lata, pięć maksymalnie. A kiedy Rosjanie odnowią swoje siły, zaatakują znowu” – o wojnie w Ukrainie mówi Aldona Hartwińska, reporterka i wolontariuszka, autorka książki „Ani kroku w tył. Za nami tylko śmierć”.
Ministra kultury Hanna Wróblewska zaakceptowała rekomendację komisji konkursowej na to stanowisko.
12 lutego ma się rozpocząć w Muzeum Sztuki Nowoczesnej kontrola Najwyższej Izby Kontroli, dotycząca przygotowania i realizacji inwestycji. Ponieważ za inwestycję jest odpowiedzialne miasto Warszawa, kontrolerzy wejdą też do ratusza.
W Muzeum Narodowym w Warszawie, w Galerii Sztuki Średniowiecznej, mamy okazję zobaczyć wyjątkowy zabytek piśmiennictwa. Jedyny w Polsce egzemplarz Biblii Gutenberga z Pelplina.
W internecie jest coraz więcej webinarów i podcastów o rynku sztuki. Przekazywana jest tam powierzchowna wiedza, pomijane są zagrożenia. Opłaca się znać rzetelną literaturę naukową, dzięki niej bezpieczniej dokonamy zakupów.
W świecie motoryzacji wiele premier wydaje się oczywistych i zwykłych, nawet jeśli mówimy o samochodach za setki tysięcy złotych. Są jednak marki, które nieustannie budzą pożądanie i wielkie emocje. Do tego grona zalicza się Maybach, perła w koronie koncernu Mercedes-Benz.
Austriacki deweloper działający w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Josef Kleindienst, chce walczyć o prawa do używania nazwy „James Bond” i nazw pokrewnych. Argumentuje to obawą o przyszłość serii filmów o Bondzie, która jego zdaniem może być zagrożona.
Z książkową, a potem również filmową Bridget Jones od ponad dwóch dekad utożsamia się wiele kobiet. Czy jednak jej styl życia jest godny naśladowania? Zdaniem ekspertów – zdecydowanie nie.
Belgijsko-amerykańska projektantka Diane von Furstenberg chce powalczyć o serca i portfele pokolenia Z w Europie. Ma jej w tym pomóc współpraca z firmą Zalando. Niemiecki potentat w świecie mody będzie wyłącznym dystrybutorem projektów Diane von Furstenberg na naszym kontynencie.
Po serii przesłuchań z udziałem wielu wspaniałych aktorek udało nam się znaleźć nową Elle! – relacjonowała na Instagramie Reese Witherspoon anonsując swoją następczynię w roli tytułowej legalnej blondynki. Jak Lexi Minetree zareagowała na tę wiadomość?
Freelancing to nie tylko możliwość wykonywania pracy w dogodnej dla siebie lokalizacji, ale i pomost między spełnieniem zawodowym a zaangażowanym rodzicielstwem. Jakie inne korzyści przynosi taki tryb pracy? Z jakimi trudnościami może się wiązać?
Gigantyczna inwestycja ma stworzyć innowacyjne miasto przyszłości i jednocześnie być sposobem przestawienia na nowe tory stojącej dotąd ropą naftową gospodarki Arabii Saudyjskiej. Na razie projekt Neom pochłonął już 50 miliardów dolarów, ponad dwa razy więcej niż deklarowany koszt CPK, choć to dopiero wstępny etap budowy projektu Neom.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas