Aktualizacja: 29.10.2016 08:00 Publikacja: 28.10.2016 00:01
Foto: 123RF
Foto: 123RF
Velaa na Malediwach. Cisza, spokój i… Unikalna architektura, zapierająca dech w?piersiach natura, biały piasek, krystalicznie czysta woda. Zalety tej wyspy można wymieniać długo.
Foto: velaaprivatesisland.com
Dolphin Island na Fidżi. Wody okalające wyspę pełne są tych sympatycznych ssaków. Pływanie razem z nimi to ponoć niezapomniane przeżycie.
Foto: materiały prasowe
Necker Island w archipelagu Brytyjskich Wysp Dziewiczych. Branson kupił 74–akrową wyspę w wieku 28 lat, zaledwie sześć lat po założeniu Virgin Group. Potrzebował trzech lat i ok. 10 mln dol., by zmienić ją w kurort.
Foto: materiały prasowe
Ile des Deux Cocos, na południowy wschód od Mauritiusa. Historia tych ziem ma odzwierciedlenie w kuchni, która jest połączeniem tradycji holenderskiej, francuskiej, indyjskiej i kreolskiej.
Foto: 123RF
Isla Tagomago w Hiszpanii. Rezydencja na Tagomago tylko z pozoru odcięta jest od świata. Lądowisko helikopterów oraz niewielki port sprawiają, że nocne życie szalonej Ibizy jest na wyciągnięcie ręki.
Foto: island-tagomago.com
Foto: island-tagomago.com
Musha Cay na Bahamach. Wyspa to namacalny dowód na to, że David Copperfield, oprócz wyjątkowych zdolności iluzjonistycznych, ma też talent do interesów.
Foto: materiały prasowe
Song Saa w Zatoce Tajlandzkiej. Na wyspie znajduje się najbardziej wyjątkowy butikowy hotel w Kambodży, odznaczony w 2014 r. nagrodą Cambodia’s Leading Resort.
Foto: materiały prasowe
Brando w Polinezji Francuskiej Marlon Brando zakochał się w wyspie, prowadził na niej życie współczesnego Robinsona Crusoe. Wybudował mały pas startowy dla samolotów, postawił niewielki hotel i założył hodowlę homarów.
Foto: materiały prasowe
Ten rejon świata jest jednym z najlepszych miejsc na przeczekanie polskiej jesieni i zimy. Nie trzeba reklamować śnieżnobiałych piaszczystych plaż, czystej wody i mnóstwa urokliwych wysepek. Wśród nich wyróżnia się właśnie Velaa. Jako ta najbardziej luksusowa. Wyspa należy do Jizego Smejca, czeskiego miliardera, który wybudował dla swoich gości wille, restauracje, korty tenisowe i pole golfowe. Wyspa może pomieścić naraz 80 osób, a pobyt każdej z nich kosztuje 14 tys. dol. za noc.
W tym tygodniu rozmawiamy w podcaście „Komisja Kultury” z Rafałem Christem, redaktorem portalu Spider’s Web Rozrywka i autorem recenzji filmowych do „Plusa Minusa”, o jednej z najbardziej oczekiwanych premier kinowych tego roku – „Gladiatorze 2” w reżyserii Ridleya Scotta.
Ta unikalna galeria powstała w odnowionych podziemiach starego gmachu muzeum. Prezentuje zbiory i pozwala poznać kulisy pracy muzealników.
Praca pod tytułem „Komediant” – banan przyklejony taśmą do ściany – była najsłynniejszym dziełem sztuki 2019 roku. Teraz podczas aukcji w Nowym Jorku sprzedana została za 6,24 mln dolarów. Jej autorem jest kontrowersyjny włoski artysta Maurizio Cattelan.
20 listopada rozpoczyna się XIX Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje, zainspirowany kultowym serialem „Czterdziestolatek” z lat 70.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
W muzyczno-teatralnej „Pasji według św. Marka” Pawła Mykietyna w roli Poncjusza Piłata wystąpi Magdalena Cielecka. Inscenizowany koncert odbędzie się 21 listopada w Warszawie.
Wybitna indywidualność wśród wykonawców muzyki dawnej, Francuz Alexis Kossenko, został oskarżony przez studentów i muzyków o niedozwolone zachowania. Artysta rezygnuje z występów, nie pojawi się też na grudniowych koncertach w Warszawie.
Dopiero po przeprowadzce do Polski nauczyłam się odpoczywać. Patrzeć w niebo i o niczym nie myśleć. Mam nadzieję, że to się nie zmieni, że Polacy nie będą podążać za koreańskim tempem życia – mówi Jade Kim, nauczycielka chińskiego i koreańskiego, która od sześciu lat mieszka w Polsce.
„Nowy świat na Marsie” Roberta Zubrina należy czytać wraz z wcześniejszą książką „Czas Marsa”, która ukazała się w połowie lat 90. A to w celu odnotowania zmian, jakie nastąpiły w astronautyce w ciągu ostatnich 30 lat.
„Abalone Go” to podróżna wersja klasycznej gry logicznej.
Poezja Zdzisława Lipińskiego jest zdyscyplinowana i skondensowana. Bardziej uwydatnia ciszę, przeciwwagę dla rozgadanej kultury masowej.
„Viva Tu” to pierwsza płyta Manu Chao od 17 lat. Artysta wynagradza nam oczekiwanie z nawiązką.
Podczytuję po raz kolejny opowieści o Wiedźminie przed premierą nowej książki i czekam na domknięcie serialu „Yellowstone” – jednej z najlepszych tego typu produkcji od lat.
„Ojciec” Agaty Dudy-Gracz to przypowieść o artyście zafiksowanym na swoim dziele. Co jeszcze jest gotów zrobić dla sztuki oprócz zdeptania własnej rodziny?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas