Tematem rywalizacji jest w tym roku hasło „Tribute to Nature” (hołd, ukłon w stronę natury), a organizatorzy liczą też na projekty związane ze zrównoważoną modą.
Konkurs skierowany jest do studentów i absolwentów kierunków graficznych, szkół projektowania. - Udział w nim to spore wyzwanie. Trzeba umieć projektować, mieć podstawy rysunku żurnalowego - mówi „Rzeczpospolitej” Joanna Sokołowska-Pronobis, inicjatorka i pomysłodawczyni konkursu. – Ale wspaniałe jest to, że biorą w nim udział także osoby, które nie mają wykształcenia w tym kierunku, dla których projektowanie jest pasją – dodaje.
- W tym roku chcemy uhonorować majestat przyrody, znaleźć inspirację tam, gdzie do tej pory nie szukaliśmy, w tym, co niestworzone ludzką ręką, a przez to monumentalne i tajemnicze - opowiada Sokołowska-Pronobis. - Nie można tego tematu nie powiązać z odpowiedzialną modą, projektami czerpiącymi z recyklingu czy upcyklingu. Czekam na te pomysły z ciekawością.
Zgłoszenia przyjmowane są do 2 lutego. Wybrani projektanci będą rywalizować w marcowym półfinale. A gala finałowa zaplanowana jest na 23 kwietnia.
W jury zasiądą w tym roku m.in. Tomasz Ossoliński, Maciej Zień, Gosia Baczyńska, duet Bizuu, Agnieszka Więdłocha, Karolina Gorczyca, Marieta Żukowska, Dorota Williams czy Joanna Horodyńska.