Aktualizacja: 06.02.2019 17:21 Publikacja: 06.02.2019 17:03
Lech Wałęsa
Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Instytut Lecha Wałęsy "zdecydował o wystosowaniu oficjalnych wezwań do przeprosin, a gdyby to nie poskutkowało – do pozwania osób naruszających dobre imię Lecha Wałęsy" - czytamy na stronie Instytutu.
Wałęsa domaga się odwołania kłamliwych wypowiedzi, w których nazwano go "płatnym donosicielem SB" lub "zdrajcą". Oczekuje przeprosin i wpłacenia 10 tys. zł na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Weryfikacja uprawnień kierowców powinna się odbywać w powszechny sposób na stacjach paliw – twierdzi posłanka KO. Ministerstwo Infrastruktury prosi o więcej czasu na odpowiedź, jednak ekspert studzi entuzjazm: to raczej niewykonalne.
Umyślne podpalenie, zwarcie instalacji elektrycznej, a także zaprószenie ognia – na dziś śledczy nie wykluczają żadnej z hipotez co do przyczyny wielkiego pożaru hali w Gdańsku.
Jak wynika z badania przeprowadzonego przez pracownię Opinia24 dla Radia ZET, pierwsze miejsce w nowym sondażu partyjnym – z wynikiem 32 proc. – zajmuje Koalicja Obywatelska. Na miejscu drugim znalazło się zaś Prawo i Sprawiedliwość, które liczyć może na 29 proc. głosów.
Kampania prezydencka nabiera tempa, a kandydaci i kandydatki coraz intensywniej zabiegają o głosy wyborców. W najnowszym odcinku podcastu „Pałac Prezydencki” Michał Kolanko rozmawia z Anną Górską, szefową sztabu Magdaleny Biejat. Jakie są kluczowe założenia kampanii kandydatki Nowej Lewicy?
W USA mieszka nielegalnie nawet 30 tys. Polaków – szacuje MSZ. Rodacy w kraju są podzieleni, czy powinni być deportowani.
Premier Donald Tusk zapowiedział, że 2025 będzie rokiem pozytywnego przełomu w polskiej gospodarce. Słowa szefa rządu komentują politycy Prawa i Sprawiedliwości. „Jak źle musi być z Tuskiem, że próbuje ponownie nabrać Polaków na ten sam numer” - piszą członkowie PiS.
Rząd Donalda Tuska nie zrealizuje kolejnej obietnicy. Chodzi o powołanie Funduszu Transformacji Energetyki, który zasilany środkami ze sprzedaży uprawnień do emisji CO2 w ramach systemu handlu emisjami ETS miał szybciej transformować energetykę.
Na kogo Polacy zagłosowaliby w drugiej turze wyborów prezydenckich? Kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski pokonuje każdego rywala, jednak w przypadku starcia z popieranym przez PiS Karolem Nawrockim jego przewaga byłaby wyższa niż w rywalizacji z kandydatem Konfederacji Sławomirem Mentzenem - wynika z sondażu przeprowadzonym przez Opinia24 dla Radia ZET.
„Czy na to, na kogo zagłosuje Pani/Pan w wyborach prezydenckich może wpłynąć przebieg kampanii wyborczej?” - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
Ekonomiści „od zawsze” wytykają negatywne konsekwencje upolitycznienia spółek Skarbu Państwa i samorządowych. Zmiana politycznego DNA w nadzorze właścicielskim jest trudna. Ale skoro genetycy potrafią to zrobić nawet z ludzkim DNA, może i tu się uda?
Chciałbym, by rząd działał szybciej i skuteczniej. Oczekuję m.in. uszczelnienia 800+ dla Ukraińców, ustaw naprawiających wymiar sprawiedliwości, odblokowania inwestycji energetycznych, liberalizacji prawa aborcyjnego – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy, wiceszef PO, kandydat KO na prezydenta Polski.
Ponad 85 proc. respondentów ankietowanych przez United Surveys na zlecenie Wirtualnej Polski uważa, że świadczenie 80+powinno przysługiwać tym Ukraińcom, którzy mieszkają i pracują w Polsce i płacą tu podatki.
W poniedziałek startuje nowa akcja w ramach kampanii kandydata KO na prezydenta. Ma dotyczyć samorządów i ich wsparcia. Sztabowcy Rafała Trzaskowskiego podkreślają, że to akcja na bardzo dużą skalę i jednocześnie wykorzystanie naturalnych politycznych przewag, które ma prezydent Warszawy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas