Aktualizacja: 27.12.2017 10:38 Publikacja: 27.12.2017 10:38
Foto: tv.rp.pl
Śpiewak wypowiedział się na temat wydarzeń z polityki warszawskiej w mijającym roku. - Najważniejszym wydarzeniem politycznym dla tego roku były prace Komisji Weryfikacyjnej. Okazało się faktem, że w stołecznym ratuszu panowała kultura korupcji. Pani prezydent mówiła, że w ratuszu działała grupa przestępcza - to świadczy o jej kompromitacji. Przecież ona sprawowała nadzór nad jego pracą, ta sytuacja jest nieprawdopodobna – ocenił.
- Komunikat PO jest taki, że pani Gronkiewicz-Waltz nie startuje na następną kadencję, więc "odczepcie się od nas". To jest mało przekonujące, nie wyciągnięto odpowiedzialności za te działania. Ta cała afera jest związana nie tylko z nią, ale z radnymi i innymi osobami. W tej aferze musiały brać udział najważniejsze osoby polityczne z Platformy, wiceprezydenci i inni. Jeżeli te osoby nie zostaną postawione pod sąd, to nie dowiemy się co tak naprawdę działo się w Warszawie. Moim zdaniem, mamy do czynienia z gigantyczną korupcją w samorządach, układem deweloperskim, który rządzi w polskich miastach, nie tylko w Warszawie. Ciekawy jest również fakt, co wiedziały służby, ABW i CBA, a także co wiedział Donald Tusk o tej aferze – zastanawiał się Śpiewak.
Jak wygląda praca fotografa politycznego od kuchni? W dzisiejszym odcinku Michał Kolanko rozmawia z Łukaszem Kamińskim, fotografem, który przez lata uwieczniał polityków, w tym prezydenta Bronisława Komorowskiego, podczas kampanii i codziennej pracy.
Ponad połowa polskich seniorów (53% ankietowanych) czuje się młodziej niż wskazywałaby na to metryka. Prawie tyle samo z nich (45%) przyznaje, że jest niemal cały czas online. Jednocześnie seniorzy wyrazili swoje obawy co do przyszłości – w obszarach dotyczących zdrowia, finansów oraz życia społecznego. Wszystkie te informacje zebrała Fundacja SeniorApp w ramach badania „Ocena potrzeb w zakresie wsparcia dla Seniorów w Polsce” 2024. Wyniki zaprezentowano 29 października w Warszawie podczas inauguracji już IV edycji raportu pod tym samym tytułem.
1 października ruszył nabór wniosków o świadczenia z programu Aktywny rodzic, zapewniającego wsparcie rodzicom małych dzieci. Aktywny rodzic to nowy rządowy program, kierowany do wszystkich rodziców dzieci w wieku między 12 a 35 miesiącem życia, będący elementem kompleksowej reformy systemu wspierania opieki nad dziećmi do lat 3. Celem programu jest wspomożenie rodziców podejmujących zatrudnienie albo powracających na rynek pracy po urlopie macierzyńskim i rodzicielskim oraz tych, którzy wychowując dziecko w domu, pozostają nieaktywni zawodowo.
Celem Kongresu jest refleksja nad współczesnym znaczeniem pamięci jenieckiej w kontekście obecnej sytuacji za naszą wschodnią granicą i szerzej konfliktów zbrojnych na świecie, jak również wymiana dobrych praktyk w zakresie zarządzania pamięcią, sieciowanie środowisk związanych z pamięcią jeniecką oraz diagnoza problemów i wyzwań.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Instytut Wzornictwa Przemysłowego już po raz 31. wybrał najlepiej w Polsce zaprojektowane produkty i usługi. Jury tego niezwykle prestiżowego konkursu przyznało łącznie 19 nagród.
Demokracja się w Polsce obroni, ale łatwo nie będzie - mówił w TVN24 były poseł PSL, Eugeniusz Kłopotek.
Marsz Powstania Warszawskiego jest wyłącznie w interesie Zjednoczonej Prawicy – uważa Hanna Gronkiewicz- Waltz, PO, była prezes NBP i była prezydent Warszawy.
Prezes NBP, Adam Glapiński nie wykonał swojego zadania - mówiła w rozmowie z TVN24 była prezydent Warszawy, była prezes NBP, Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Warszawscy radni Koalicji Obywatelskiej zgłosili byłą prezydent miasta Hannę Gronkiewicz-Waltz do tytułu Honorowego Obywatela. Wniosek został przegłosowany, sprzeciw wyrazili radni PiS.
- Jestem rozczarowana nie tylko postawą Niemiec, ale i Francji - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, była prezydent Warszawy, komentując atak Rosji na Ukrainę i nieudane zabiegi dyplomatyczne państw Zachodu, próbujących powstrzymać Władimira Putina.
— Zgłaszam swoją gotowość — tak była prezydent Warszawy i była szefowa Narodowego Banku Polskiego Hanna Gronkiewicz-Waltz skomentowała pomysł kandydowania do Rady Polityki Pieniężnej. Jak zastrzegła, ostateczna decyzja należy do Senatu.
PiS mówi, że chce być w UE, wydaje uchwały, ale to jeszcze nie znaczy, że za tym idą czyny.- mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz, była prezes NBP i była prezydent Warszawy w rozmowie z Radiem Zet.
- Okazało się, że Tusk ciągle jest silną kartą w PO. A przecież jeszcze niedawno Trzaskowski mówił, że w polskiej polityce nie ma Donalda Tuska i czas, żeby nie było Jarosława Kaczyńskiego - mówi była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas