Aktualizacja: 08.05.2018 14:21 Publikacja: 08.05.2018 14:11
Foto: Astronika
Foto: Astronika
Foto: Astronika
Foto: Astronika
Foto: Astronika
Foto: Astronika
Foto: Astronika
Cały świat chciałby dostać próbki gruntu zarówno z Czerwonej Planety, jak i innych obiektów kosmicznych takich jak Enceladus i Tytan, księżyców Saturna czy Fobos i Deimos, księżyców Marsa. Może się to udać dzięki polskiej firmie Astronika, której urządzenie Kret HP3 właśnie poleciało na Marsa. Astronika, przy współudziale Centrum Badań Kosmicznych PAN, Instytutu Lotnictwa, Instytutu Spawalnictwa, Politechniki Łódzkiej i Politechniki Warszawskiej, stworzyła urządzenie wbijające, które ma za zadanie umieścić w gruncie planety, na głębokości 5m, próbnik do pomiaru strumienia ciepła płynącego z wnętrza globu. Próbnik ten jest jednym z trzech głównych urządzeń, które zabierze ze sobą misja InSight. Na powierzchni planety umieści go bezzałogowy lądownik.
W jakich warunkach powstały pierwsze, organiczne cząsteczki na Ziemi? Badacze powtórzyli przełomowy eksperyment...
Szybciej, prościej, bardziej dynamicznie – tego dziś oczekują klienci od branży leasingowej. Chodzi o błyskawiczne decyzje, minimalne formalności i pełną integrację usług finansowych.
Kosmiczna anomalia wykryta w odległej galaktyce pokazuje, co potencjalnie mogłoby stać się z naszą Drogą Mleczną...
Internauci informowali w mediach społecznościowych o niecodziennym zjawisku, jakie można było zobaczyć na polski...
Już niebawem nad Polską będziemy mieli szansę zobaczyć niecodzienne zjawisko, jakim jest częściowe zaćmienie Sło...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Dwa niezależne zespoły naukowców odkryły tlen w najodleglejszej znanej nam galaktyce – JADES-GS-z14-0. Badacze d...
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas