Aktualizacja: 14.02.2020 14:23 Publikacja: 14.02.2020 13:43
Foto: Adobe Stock
Planujesz zakup naczyń żaroodpornych? Uważaj, Inspekcja Handlowa sprawdziła 191 partii takich produktów i zakwestionowała 80 z nich (prawie 42 proc.). Kontrola odbyła się w II kwartale 2019 r. u 54 przedsiębiorców z 13 województw. Inspektorzy sprawdzali głównie sklepy i hurtownie, ale byli też u kilku producentów, importera i pierwszego dystrybutora.
Najwięcej uchybień dotyczyło oznakowania. Z tego powodu inspektorzy zakwestionowali 73 partie produktów. Nieprawidłowości to przede wszystkim brak informacji o temperaturze, w jakiej można używać naczynia, niekompletne instrukcje bezpiecznego użytkowania i konserwacji, a w przypadku blisko jednej trzeciej zakwestionowanych produktów - całkowity brak jakichkolwiek oznaczeń i instrukcji. Wszyscy przedsiębiorcy dobrowolnie poprawili oznakowanie, większość zrobiła to jeszcze podczas kontroli.
Naliczenia podatku od spadków i darowizn, gdy w wyniku odwołania darowizny doszło do skutecznego anulowania podstawy przysporzenia i jego zwrotu, nie da się pogodzić z konstytucją – uznał NSA.
Amnesty International Polska oraz sześć innych organizacji zwróciło się do premiera Donalda Tuska o zainicjowanie przez rząd procesu legislacyjnego prowadzącego do nowelizacji ustawy prawo o zgromadzeniach.
Za nami dopiero pierwsze tygodnie nowego roku szkolnego 2024/2025. Wielu uczniów i rodziców myśli już jednak o odpoczynku od nauki. Warto w związku z tym sprawdzić, jakie są terminy ferii zimowych 2025 dla poszczególnych województw.
Zastanawiasz się, ile musisz zarabiać brutto, by na Twoje konto wpływało 5000 zł netto? Kwota ta znacząco różni się w zależności od formy zatrudnienia.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
W polskich aresztach i zakładach karnych przebywa o ponad 5 tys. więźniów mniej niż przed rokiem. Częściej wychodzą na wolność przed zakończeniem odbywania kary. - To dobra wiadomość - chwali ekspert.
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł w sprawie francuskiego dekretu z 2022 roku, który zakazywał korzystania z nazw takich jak „stek” czy „szynka” przez produkty spożywcze pochodzenia roślinnego. Jakie zmiany dla rynku przyniesie wyrok TSUE?
Nie należy zbierać grzybów na terenach popowodziowych, ich spożycie może być niebezpieczne dla zdrowia – przekazał Marek Waszczewski, rzecznik prasowy Głównego Inspektora Sanitarnego.
Osoby, które z powodu powodzi zrezygnują z zaplanowanej wycieczki, muszą indywidualnie dogadać się z biurem podróży w sprawie ewentualnego zwrotu kosztów.
Ryanair przegrał sprawę przed portugalskim sądem. Chodzi o dopłatę za bagaż, przekraczający wymiarami limity narzucone przez przewoźnika.
Ponad połowa skontrolowanych sklepów specjalistycznych oferowała kawy, herbaty i herbatki o niewłaściwej jakości - informuje Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Kontrolerzy znaleźli w nich niepokojące zanieczyszczenia.
Unijne rozporządzenie wprowadza nowe standardy bezpieczeństwa produktów w UE i wzmacnia system nadzoru poprzez stworzenie jednolitego rynku wewnętrznego dla produktów.
Rada miasta nie jest uprawniona do uchwalenia procedury reklamacyjnej na podstawie ustawy o drogach publicznych.
Rozporządzenie unijne m.in. rozszerza katalog elementów, które powinny być uwzględnione przy ocenie bezpieczeństwa produktu. Nowe obowiązki dotyczą m.in. producentów, importerów, dystrybutorów oraz sprzedawców – online i sklepów stacjonarnych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas