Aktualizacja: 03.04.2025 12:02 Publikacja: 11.12.2024 19:00
Izraelskie siły zbrojne jadące w strefie buforowej z Syrią, w pobliżu wioski Madżal Szams na zaanektowanych przez Izrael Wzgórzach Golan
Foto: AFP
W chwili, gdy waży się przyszłość Syrii, Izrael dokonuje spektakularnych ataków na obiekty militarne znajdującej się w rozsypce armii reżimu Baszara Asada. Bombardowane są syryjskie lotniska wojskowe, bunkry i schrony dla myśliwców. Ten sam los spotkał syryjską marynarkę wojenną, okręty i zaplecze portów oraz liczne składy amunicji i sprzętu wojskowego. W gruzach jest ośrodek badawczy w Barza niedaleko Damaszku zajmujący się produkcją broni chemicznej, używanej zarówno w dalszej, jak i niedalekiej przeszłości, do atakowania ludności cywilnej przez zbrodniczy klan byłego prezydenta Asada. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka w Londynie poinformowało w środę o co najmniej 310 takich atakach w ciągu ostatnich dwóch dni. Izraelska armia ogłosiła, że zaatakowano ponad 480 celów w Syrii. Zdaniem izraelskich mediów zlikwidowano 80 proc. zdolności wojskowych Syrii.
Siły Obronne Izraela zabiły „kilku uzbrojonych terrorystów”, którzy ostrzelali izraelskich żołnierzy w rejonie m...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Wstrząsany aferami izraelski rząd nasila operację militarną w Strefie Gazy. I chce przyłączać jej kawałki do „st...
W Korei Północnej trwa budowa okrętów nowej klasy, które – jak wskazuje analiza zdjęć satelitarnych – będzie moż...
- W Moskwie słychać jedynie wrzask - zauważa gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych, pytany o jed...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Finlandia, członek NATO, ogłosiła plany wycofania się z Konwencji Ottawskiej zakazującej min przeciwpiechotnych...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas