Aktualizacja: 04.04.2025 02:07 Publikacja: 20.11.2024 16:40
Brytyjski Tornado GR4 uzbrojony w dwie rakiety Storm Shadow
Foto: Wikimedia Commons, Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license
Na początku tego tygodnia świat obiegła wiadomość, że Stany Zjednoczone – po prawie 33 miesiącach wahań - zdecydowały się zezwolić Ukrainie na wystrzelenie rakiet dalekiego zasięgu ATACMS w kierunku celów w głębi Rosji. We wtorek Ministerstwo Obrony Rosji poinformowało, że Ukraina po raz pierwszy przeprowadziła ataki na obwód briański przy użyciu amerykańskich rakiet ATACMS. Ukraina oficjalnie nie potwierdziła tych informacji.
W tej sytuacji rząd Wielkiej Brytanii stanął w obliczu konieczności zdecydowania, czy i on wyda zgodę Kijowowi na zastosowanie rakiet Storm Shadow w tym samym celu. Wielka Brytania mówiła już wcześniej, że Ukraina może użyć Storm Shadow na ukraińskiej ziemi, ale rząd brytyjski od miesięcy wywierał presję na Stany Zjednoczone, aby pozwoliły na użycie tych rakiet do ataków na cele w Rosji.
Siły Obronne Izraela zabiły „kilku uzbrojonych terrorystów”, którzy ostrzelali izraelskich żołnierzy w rejonie m...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Wstrząsany aferami izraelski rząd nasila operację militarną w Strefie Gazy. I chce przyłączać jej kawałki do „st...
W Korei Północnej trwa budowa okrętów nowej klasy, które – jak wskazuje analiza zdjęć satelitarnych – będzie moż...
- W Moskwie słychać jedynie wrzask - zauważa gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych, pytany o jed...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Finlandia, członek NATO, ogłosiła plany wycofania się z Konwencji Ottawskiej zakazującej min przeciwpiechotnych...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas