Aktualizacja: 22.01.2025 11:47 Publikacja: 13.03.2023 07:58
Foto: AFP
- Administracja nie ma jasnych założeń politycznych i jasnego celu. Czy jest nim przeciąganie sprawy, czego dokładnie chce Władimir Putin? - pytał republikanin Michael McCaul, przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Izby. - Czy chodzi o to, by po prostu dać im wystarczająco dużo, by przetrwać, a nie wygrać? Nie widzę teraz polityki na rzecz zwycięstwa, a jeśli tego nie mamy, to co robimy? - kontynuował.
Publicznie nie dochodziło do podziałów między prezydentami Ukrainy i USA, jednak jak informuje Politico, powołując się na rozmowy z urzędnikami, parlamentarzystami i ekspertami wynika, że pojawiają się nowe punkty napięcia: Sabotaż rurociągu Nord Stream, brutalna, drenująca obrona strategicznie nieważnego miasta Bachmut i plan walki o region, w którym siły rosyjskie okopały się od prawie dekady.
- Jeśli nie wiemy, czy jesteśmy na wojnie, lepiej założyć, że jesteśmy - powiedział przewodniczący fińskiego parlamentu Jussi Halla-aho z Partii Finów.
Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.
Rosja zbroi swoją armię znacznie bardziej, niż byłoby to konieczne z perspektywy wojny na Ukrainie - alarmuje niemiecki generał Christian Freuding z Ministerstwa Obrony Niemiec.
Zerwanie podmorskich kabli na dnie Bałtyku było najprawdopodobniej wynikiem wypadków, a nie sabotażu ze strony Rosji. Do takiego wniosku doszli uczestnicy śledztwa, prowadzonego przez służby bezpieczeństwa USA i kilku krajów w Europie - pisze "Washington Post".
Po trzygodzinnym opóźnieniu wejścia w życie rozejmu w Strefie Gazy Hamas przekazał Czerwonemu Krzyżowi pierwsze trzy izraelskie zakładniczki.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Północnokoreańscy jeńcy wojenni na Ukrainie czują się, jakby „wyszli z wehikułu czasu” - twierdzą cytowani przez "The Times" eksperci, zajmujący się Koreą Północną. Jak donieśli ukraińscy śledczy, Koreańczycy z Północy są zaskoczeni nie tylko tym, że w budynkach znajdują się toalety i bieżąca woda, ale również najprawdopodobniej nie zdają sobie sprawy z tego, że jako jeńcom wojennym przysługują im pewne prawa.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Morze Aralskie, które niemal zniknęło z powodu działalności człowieka w czasach Związku Radzieckiego, zaczyna się częściowo odradzać. Informacje władz Kazachstanu dają nadzieję, że możliwy jest przynajmniej częściowy powrót.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Donald Trump nie wykluczył nałożenia kolejnych sankcji na Rosję, jeśli Władimir Putin nie będzie chciał przystąpić do negocjacji pokojowych.
Nowy prezydent USA szeroko otwiera drzwi technologicznym gigantom chcącym bez regulacyjnego skrępowania rozwijać systemy sztucznej inteligencji. Liczy na przyspieszenie w AI, która może wkrótce osiągnąć poziom inteligencji człowieka.
- Nie ma żadnego powodu, by Europa uznała dzisiaj, że znaleźliśmy się w egzystencjalnych kłopotach - przekonywał w Parlamencie Europejskim Donald Tusk, przedstawiając priorytety polskiej prezydencji w UE.
Grudzień zamknął się dawno niewidzianymi w Europie spadkami rejestracji samochodów ciężarowych. Prognozy dla branży transportowej i gospodarki ponure.
- Będzie to prezydentura bardzo burzliwa. Będzie to prezydentura łamania reguł, które obowiązywały dotychczas i w polityce wewnętrznej i, może jeszcze bardziej, w polityce międzynarodowej Stanów Zjednoczonych. Tak naprawdę jedyną cechą, o której wiemy na pewno, że ta prezydentura będzie ją miała, to jest jej nieprzewidywalność i pewien jej arbitralny charakter - mówił dr Jacek Kucharczyk z Instytutu Spraw Publicznych w rozmowie z Joanną Ćwiek-Świdecką.
Biskup kościoła episkopalnego Mariann Edgar Budde, w czasie nabożeństwa w Waszyngtonie, w którym uczestniczył Donald Trump i J.D. Vance, zaapelowała do prezydenta USA, by zlitował się nad mniejszościami w Stanach Zjednoczonych. Wywołało to reakcję Donalda Trumpa.
Pierwszego dnia urzędowania prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, przywrócił Kubie status państwa sponsorującego terroryzm. Cofnął tym samym rozporządzenie wydane zaledwie kilka dni wcześniej przez prezydenta Joego Bidena.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas