Aktualizacja: 29.04.2020 17:24 Publikacja: 29.04.2020 17:24
Foto: Bloomberg
Słabość byków w końcówce wtorkowej sesji, która skutkowała oddaniem prawie całości wzrostu wypracowanego w ciągu dnia, kazała z pokorą podchodzić do środowych notowań. Odczytywać to bowiem można było jako sygnał ostrzegawczy wysłany przez niedźwiedzie. Jeśli faktycznie pojawiły się jakieś obawy, to okazało się, że były one niepotrzebne. W środę gra toczyła się do jednej bramki.
Od początku dnia zaatakował popyt. Na dzień dobry WIG20 znalazł się 0,9 proc. nad kreską. To była jednak tylko przygrywka do dalszych wydarzeń. W miarę upływu czasu byki rosły w siłę. W połowie notowań indeks największych spółek zyskiwał około 1,5 proc. co plasowało go w czubie europejskiej stawki. Doświadczenia wtorkowej sesji kazały jednak zachować czujność. Wtedy też w połowie notowań obserwowaliśmy pokaźne wzrosty, z których niewiele co później zostało. Tym razem jednak przerabiany był inny scenariusz. Nie dość, że nie doszło do żadnego pogorszenie nastrojów, to jeszcze popyt przeprowadził kolejny atak. Byki dostały mocne wsparcie od Amerykanów. Tamtejsze indeksy dzień również bowiem zaczęły od bardzo mocnych wzrostów. Nie przeszkodziły w tym nawet słabe odczyty makroekonomiczne. Amerykański PKB zmniejszył się w I kwartale o 4,8 proc. (dane annualizowane, czyli liczone kw./kw. w tempie rocznym), podczas gdy średnia prognoz analityków mówiła o spadku o 4 proc. To największy spadek od kryzysowego 2008 r.
Przez długi czas wydawało się, że czwartkowa sesja przyniesie kontynuację przeceny na warszawskiej giełdzie. Nic z tych rzeczy. Górą były ostatecznie byki.
Kurs walorów spółki spada nawet o ponad 6 proc. i jest najniższy od dwóch miesięcy. To następstwo nie najlepszych nastrojów na rynku miedzi, srebra i złota. W tej sytuacji nic nie pomaga oczekiwana poprawa wyników koncernu za III kwartał.
Inwestorzy handlujący na warszawskim parkiecie chętnie pozbywają się akcji, co wpisuje się w negatywne nastroją panujące na pozostałych rynkach.
Przed amerykańską gospodarką rysują się dobre perspektywy, a spółki mają dalej poprawiać wyniki finansowe. Problemy mogą mieć jednak surowce.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
WIG20 wraca powyżej 2300 pkt. Dolar jest poniżej 4 zł. Koniec Trump trade?
Prezes i współzałożyciel platformy z e-książkami Legimi, Mikołaj Małaczyński, odpowiadał dziś na pytania o sytuację spółki po zastrzeżeniach zgłoszonych przez biznesowych partnerów. W tym czasie kurs akcji mocno rósł.
W ciągu ostatnich pięciu lat liczba firm zajmujących się odkrywaniem leków zwiększyła się w Polsce o niespełna 8 proc. Zdecydowanie mocniej urosły nakłady na biotechnologię. Ale nadal stanowią kroplę w morzu potrzeb.
Przed amerykańską gospodarką rysują się dobre perspektywy, a spółki mają dalej poprawiać wyniki finansowe. Problemy mogą mieć jednak surowce.
Największa chorwacka sieć sklepów spożywczych potwierdziła dziś giełdowe plany. Chce wejść na rynek w Warszawie i Zagrzebiu. Zamierza pozyskać 80 mln euro. Wartość całej oferty może być dużo większa - wynika z nieoficjalnych informacji.
Zwycięstwo kandydata republikanów może oznaczać utrzymanie niskich podatków, wielkie cięcie regulacji, większe wydobycie ropy, wyższy deficyt fiskalny oraz używanie ceł jako środków nacisku.
Ani warszawska GPW, ani inne giełdy w Europie nie wystraszyły się zwycięstwa Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA. Przynajmniej jeśli chodzi o pierwsze reakcje.
Wynik wyborów w USA wydaje się być już niemal pewny: kolejnym prezydentem zostanie Donald Trump. Rynki reagują na te wieści między innymi spadkiem cen obligacji, wzrostem kursu bitcoina czy spadkami na giełdzie w Hong Kongu.
Jak na wyniki wyborów reagują rynki finansowe w USA i na świecie? Jak komentują to analitycy i eksperci? Najnowsze informacje i opinie śledzimy w naszej relacji na żywo.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas