Aktualizacja: 23.12.2024 15:38 Publikacja: 19.12.2024 04:30
Dobrzy szefowie warci miliardy złotych
Michał Gajewski, prezes Santander Bank Polska, Brunon Bartkiewicz, prezes ING Bank Śląski oraz Roy Perticucci, prezes Allegro - najcenniejsi prezesi giełdowych spółek w Polsce
Foto: Fotorzepa
Łączna wartość wszystkich 30 prezesów uwzględnionych w tegorocznym rankingu SEC Newgate „Wyceny prezesów #TOP30 polskiej giełdy” osiągnęła rekordową wartość 14,3 mld zł., o ponad połowę więcej niż w ubiegłorocznym zestawieniu. Wpłynęła na to dobra koniunktura na GPW, w tym stabilny wzrost akcji spółek z WIG20 i mWIG40.
Ma ona duże znaczenie dla wyceny najbardziej wartościowych szefów z Top30, która opiera się na czterech elementach: dynamice kursu akcji spółek, dynamice wzrostu ich EBITDA, eksperckiej ocenie kompetencji menedżera oraz kapitalizacji spółki.
Rynki finansowe spokojnie reagowały na pierwsze przemówienie Donalda Trumpa, po zaprzysiężeniu na 47. prezydenta USA.
Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.
W Warszawie lekko optymistyczne nastroje sprzyjały zakupom akcji, dzięki czemu indeksy kontynuowały zeszłotygodniowe zwyżki.
Na warszawskiej giełdzie przeważają pozytywne nastroje, dzięki czemu indeksy kontynuują zeszłotygodniowe zwyżki.
WIG20 w tym tygodniu zyskał na wartości ponad 2 proc. i tym samym wyszedł powyżej poziomu 2300 pkt. Czy w przyszłym Donald Trump podtrzyma czy zgasi rynkowe wzrosty?
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Kurs producenta gier w 2024 r. zyskał prawie 70 proc. W 2025 r. kontynuuje dobrą passę. Inwestorzy czekają na kolejne wieści w sprawie czwartej części „Wiedźmina”.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Światowi miliarderzy coraz szybciej powiększają swoje majątki, wykorzystując swoje monopolistyczne wpływy w polityce i gospodarce – wynika z najnowszego raportu Oxfam. Organizacja przestrzega przed "nową arystokracją" i "oligarchią" najbogatszych.
Ponad połowa agentów Metrohouse prognozuje spadki cen mieszkań na rynku wtórnym. Zaledwie 11 proc. pośredników agencji przewiduje, że mieszkania z drugiej ręki będą nadal drożeć.
Aby najem pokoi gościnnych na wsi korzystał ze zwolnienia z PIT łączna ich liczba nie może być większa niż pięć, nawet jeśli budynki, w których znajdują się te pokoje, są przedmiotem wspólności małżeńskiej.
W przypadku zmiany pracodawcy przez uczestnika Pracowniczych Planów Kapitałowych, nowy pracodawca także „zapisuje” go do PPK. Dla tej osoby tworzony jest wówczas nowy rachunek PPK - nawet jeżeli dotychczasowy i nowy pracodawca mają zawarte umowy o zarządzanie PPK z tą samą instytucją finansową.
Rodzina odzyskała rzeczy osobiste mecenasa Stanisława Ładnowskiego z Piotrkowa, które zabrali mu Niemcy, gdy umieścili go w obozie koncentracyjnym. To jedna z wielu ciekawych spraw, które rozwikłał ostatnio dział poszukiwawczy Archiwum Arolsen.
Przedsiębiorcom bardzo nie podoba się projekt zmian w ustawie o Radzie Dialogu Społecznego autorstwa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Uważają, że ministra Agnieszka Dziemianowicz-Bąk próbuje samowolnie zmienić reguły funkcjonowania RDS tak, by ograniczyć reprezentację organizacji pracodawców, a ministrowi rodziny przyznać nadzwyczajne kompetencje. Jest już apel Rzecznika MŚP do premiera Donalda Tuska o zablokowanie tych zmian.
Rynek drogowych przewozów towarowych kusi inwestorów zyskami. Sztuczna inteligencja walczy o prymat ze spedytorami.
Uważany za sygnalistę rynku kapitałowego Nathaniel Anderson ogłosił zamknięcie Hindenburg Research, firmy, która w 2024 r. doprowadziła do krachu na akcjach LPP. Dlaczego to robi i co zamierza?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas