Aktualizacja: 02.12.2021 21:10 Publikacja: 02.12.2021 21:00
Musk sprzedał akcje Tesli za 9,85 mld dol.
Foto: Bloomberg
To sprzedaż większa o 30 proc. niż przez cały 2020 r. i o 79 proc. wyższa od dziesięcioletniej średniej – mówią dane InsiderScore/Verity. Wyprzedaż akcji przez amerykańskich insiderów może się jeszcze znacząco zwiększyć w grudniu, gdyż miesiąc ten zwykle jest czasem, gdy część inwestorów sprzedaje akcje ze względów podatkowych.
– Wzrost dolarowej wartości wyprzedaży akcji dokonywanej przez amerykańskich insiderów w 2021 r. jest związany z wieloma czynnikami. Historycznie wysokie wyceny są jednak główną przyczyną. Aktywność na rynku „supersprzedających" pomogła podbić całkowitą sumę sprzedawanych akcji – twierdzi Ben Silverman, dyrektor działu analiz w InsiderScore/Verity.
Atmosfera na rynkach w ostatnich dniach wyraźnie zgęstniała, a zyski zrealizować dość łatwo.
Ostatnia dobra passa indeksu każe postawić pytanie, czy wzrosty mają uzasadnienie w fundamentach największych spółek. Sprawdziliśmy.
WIG20 stracił w czwartek 0,8 proc. i wrócił tym samym w okolice 2600 pkt. Wciąż jednak za wcześniej jest na to, by mówić o zmianie trendu.
Rynki na razie liczą na idealny scenariusz, w którym w Berlinie powstanie rząd zdolny zreformować gospodarkę RFN. Inwestorów może jednak rozczarować powstanie koalicji z lewicą lub wystraszyć dobry wynik nacjonalistów z AfD.
Złośliwe uwagi Donalda Trumpa, który nie chce dłużej czekać na nowy Air Force One, to tylko czubek góry lodowej problemów, jakie ma przed sobą Boeing.
Jak wynika z najnowszych danych Eurostatu w 2024 roku w Polsce ze sztucznej inteligencji sięgało zaledwie 6 proc. polskich przedsiębiorstw. W grupie małych i średnich przedsiębiorstw odsetek ten był jeszcze niższy.
Czy prezydent Trump rozmontowuje swój system antykorupcyjny? Jaki wpływ ma zawieszenie przepisów antykorupcyjnych i likwidacja USAID? Jak wygląda sytuacja z korupcją w Polsce i Ukrainie? Na ten temat rozmawialiśmy w programie Rzecz o Biznesie. Gościem Aleksandry Ptak-Iglewskiej był dr Grzegorz Makowski, adiunkt w kolegium społeczno-ekonomicznym SGH.
Regulację prawną cyberbezpieczeństwa trzeba stworzyć rozsądnie, napisać nową ustawę, a nie dokonywać łatania legislacyjnych dziur kolejnych wersji nowelizacji – mówi prof. Tomasz Siemiątkowski, adwokat.
Negocjacje celne między UE a USA nabierają tempa, polski przemysł AGD traci pozycję lidera na rzecz Chin, a wydatki na obronność w Polsce wzrosną do 5% PKB w 2026 roku. Jakie konsekwencje przyniosą te zmiany dla gospodarki?
Partnerstwo publiczno-prywatne (PPP) jest formą realizacji inwestycji publicznych opartej na podziale zadań i ryzyk pomiędzy podmiotem publicznym i partnerem prywatnym.
Rynki na razie liczą na idealny scenariusz, w którym w Berlinie powstanie rząd zdolny zreformować gospodarkę RFN. Inwestorów może jednak rozczarować powstanie koalicji z lewicą lub wystraszyć dobry wynik nacjonalistów z AfD.
Staramy się podpowiadać, jak marnować mniej żywności, co można zrobić z produktami, które wydają się bliskie terminu ważności, oraz dzielimy się przepisami na wykorzystanie resztek - mówi Anna Podkowińska-Tretyn, szefowa Too Good To Go na Polskę i Czechy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas