Indeksy warszawskiej giełdy rozpoczęły środowe notowania od niewielkich spadków. Szybko wyszły jednak na plus i tam już pozostały. Ostatecznie WIG20 zyskał 0,2 proc., a WIG rósł o 0,3 proc. Niewielkiej zmienności towarzyszyły niskie obroty. Na indeksie WIG wyniosły one niespełna 680 mln zł. Na rynku widoczna była atmosfera wyczekiwania na impuls, który wskazałby indeksom, w którą stronę podążyć.
W gronie największych spółek z warszawskiej giełdy najbardziej udany dzień miał?BZ?WBK, którego kurs wzrósł o?4,1 proc. Akcje banku zaczęły zatem odrabiać ostatnie straty. Pod największą presją znalazły się z kolei papiery PKN?Orlen, które zostały przecenione o blisko 2 proc.
Na szerokim rynku kolejny dzień z rzędu wyróżniał się Groclin. W środę jego kurs wzrósł o 11,9 proc. Pozytywne nastawienie do tej spółki to zasługa poniedziałkowej informacji o podpisaniu listów nominacyjnych na produkcję poszyć foteli samochodowych dla samochodu marki Volkswagen T6. Szacunkowa wartość umowy to około 100 mln euro. Słaby dzień ma za sobą Global?Energy, którego akcje zostały przecenione o 17,9 proc.
Publikowane w czwartek dane nie zachwiały sytuacją na rynkach.?Większość z nich okazała się bowiem zgodna z oczekiwaniami ekspertów. Pozytywnie zaskoczyła sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii w kwietniu. Znacznie lepszy od oczekiwań odczyt sprawił, że giełda w Londynie była jedną z wyróżniających się na Starym Kontynencie. Już po zamknięciu giełd w Europie ogłoszony zostanie protokół z ostatniego posiedzenia Federalnego Komitetu ds. Otwartego Rynku (FOMC). Na zawarte w nim wskazówki dotyczące możliwych dalszych kroków Komitetu giełdy w Europie będą zatem mogły zareagować dopiero jutro.
Na czwartek zaplanowano publikację szeregu istotnych danych. Poznamy indeksy PMI dla przemysłu Chin i USA oraz przemysłu i usług Francji, Niemiec i strefy euro. Ogłoszona zostanie też informacja o liczbie domów sprzedanych na rynku wtórnym w USA w kwietniu i liczbie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w ostatnim tygodniu.