– Erasmus+ InnHUB połączy uniwersytety europejskie z uczelniami poznańskimi. InnHUB będzie platformą dla otoczenia społeczno-gospodarczego, będzie centrum szkoleniowym, a przede wszystkim realnym zastosowaniem wiedzy, ważnej dla rozwoju gospodarczego. Wiele firm jest z nami w stałych relacjach biznesowych. Chcemy odpowiadać na zapotrzebowania rynku zewnętrznego na edukację – mówił rektor.
Paweł Śniatała, prorektor ds. współpracy międzynarodowej Politechniki Poznańskiej, przekonywał, że jego uczelnia jest bardzo otwarta na współpracę zarówno z uniwersytetami, jak i z biznesem. – Dzielimy się kontaktami i doświadczeniami z innymi ludźmi. InnHUB pozwoli się także rozwijać środowisku zewnętrznemu – podkreślił.
– Od wielu lat pracujemy nad połączeniem uczelni z potrzebami biznesu. Aby w pełni wykorzystać potencjał, organizujemy programy InnHub i centra, aby jeszcze lepiej wspomagać instytucje w różnych regionach Polski, chcemy w pełni wykorzystać ofertę – tłumaczył dr Paweł Poszytek, dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.
19 września oficjalnie zostanie otwarte centrum innowacji w Poznaniu, gdzie będzie można zapoznać się z bogatą ofertą programu, skonsultować swój projekt oraz porozmawiać z ekspertami. W programie mogą wziąć udział wszystkie instytucje, takie jak szkoły, przedszkola, strefy ekonomiczne, samorządy, fundacje.
– Zachęcamy do udziału w programie wszystkie organizacje, które mogą korzystać z Erasmusa. Będziemy tworzyć szkolenia oraz otwarte wydarzenia w przestrzeni miejskiej. Powoływać porozumienia wsparcia innowacji w regionie dzięki programowi Erasmus+ – powiedział Bartosz Stawiarz, dyrektor biura ds. współpracy z regionami w Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.
– Chcemy dobrze wykorzystać środki, które przeznaczone są dla Polski, a które w grantach mogą wynosić od 30 tys. euro, a w niektórych przypadkach nawet 5 mln euro. Fundusze te muszą trafić do jak największej liczy organizacji w Polsce i stać się motorem organizacyjnym kolejnych centrów Erasmus+ InnHUB – dodał Bartosz Stawiarz.