Aktualizacja: 21.11.2024 19:50 Publikacja: 22.05.2024 14:15
Foto: Adobe Stock
1 ether (ethereum) kosztował w środę po południu 3738 USD. Od początku tygodnia jego kurs skoczył o ponad 20 proc., a od początku roku zyskał 64 proc. i stał się najwyższy od połowy marca. Inwestorzy z niecierpliwością oczekiwali na decyzję Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w sprawie zatwierdzenia pierwszych funduszów typu ETF opartych na etherze z rynku spot.
O ile jeszcze kilka dni temu inwestorzy spodziewali się, że regulator odrzuci wnioski o utworzenie ETF-ów, to w połowie tygodnia ich nastroje były dużo bardziej optymistyczne. Nadzieję dało im to, że SEC poprosił w poniedziałek wieczorem giełdy NYSE i Cboe o dokonanie poprawek we wnioskach o dopuszczenie ETF-ów do obrotu. Poprawki w dokumentacji naniosła również Fidelity, czyli jedna z firm chcących otworzyć ETF oparty na spotowym etherze. Inwestorzy uznali więc, że szansa na pozytywne decyzje wzrosła, choć zatwierdzenie ETF-ów nie jest jeszcze w 100 proc. pewne.
"Bycze" prognozy dla złota wciąż się pojawiają. Nawet jednak optymiści spodziewają się, że droga do nowych rekordów może być bardzo wyboista.
Mimo że Fundusz Rezerwy Demograficznej istnieje od 22 lat i cały czas płacimy do niego składkę.
Choć malkontenci narzekają, że PPK rosną zbyt wolno, a liczba ich uczestników jest daleka od oczekiwań, to ci, którzy do nich przystąpili, raczej się nie skarżą.
Kreml wprowadza zakaz miningu, czyli kopania kryptowalut. W wielu regionach Rosji kopanie cyfrowych pieniędzy urosło do niebotycznych rozmiarów. Zdaniem władz mining „zjada cały wolny prąd”, co nie pozwala na podłączanie do sieci nowych klientów. Ale jest też inny problem.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Regulacje, technologia, podatek bankowy, konkurencja – tematy te spędzają sen z powiek bankierom. Jak odpowiedzieć na wyzwania zmieniającego się świata?
Nowa administracja Donalda Trumpa będzie jeszcze mocniej wspierać Izrael. Co kształtuje politykę USA? W najnowszym odcinku podcastu „Rzecz w tym” Michał Płociński rozmawia z Philipem Steele’em, amerykańskim historykiem, o głębokich korzeniach chrześcijańskiego syjonizmu oraz współczesnej ideologii chrystianizmu i ich kolosalnym wpływie na światopogląd białych Amerykanów.
Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk poinformował, że wysłał do prezydenta-elekta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa list, w którym wspomniał między innymi o kwestii reparacji za szkody wyrządzone Polsce przez Niemcy w czasie II wojny światowej.
Ambasada Stanów Zjednoczonych w stolicy Ukrainy została tymczasowo zamknięta - poinformował Departament Stanu. Polscy dyplomaci pozostają na posterunku - oświadczył szef MSZ Radosław Sikorski.
Ryzyko eskalacji w wojnie Rosji z Ukrainą jest „większe niż kiedykolwiek” - ostrzega minister obrony Węgier Kristóf Szalay-Bobrovniczky.
Funkcjonariusze FBI zatrzymali mężczyznę z Florydy i postawili mu zarzut zamiaru przeprowadzenia zamachu bombowego przed gmachem giełdy papierów wartościowych w Nowym Jorku. Agenci zeznali, że podejrzany mówił, iż czuje się „jak bin Laden”.
Ustępująca administracja Joe Bidena zamierza umorzyć Ukrainie ok. 4,7 mld dolarów długu - poinformował rzecznik Departamentu Stanu, Matthew Miller.
Media niesprzyjające Donaldowi Trumpowi zastanawiają się, jaką postawę przyjąć wobec niego po jego wygranej i nie stracić widzów. Dziennikarze MSNBC złożyli wizytę w posiadłości prezydenta elekta na Florydzie. Posypała się krytyka
Donald Trump zdecydował o obsadzie Departamentu Edukacji w swojej administracji. Wcześniej Trump proponował likwidację tego Departamentu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas