Aktualizacja: 22.11.2024 02:22 Publikacja: 28.03.2023 11:53
Foto: Bloomberg
S&P 500 wzrósł o 0,16 proc. do 3977,53. Dow Jones Industrial Average zyskał 0,6 proc. do poziomu 32 432,08. Nasdaq Composite spadł o 0,47 proc. do 11 768,84. Indeks banków S&P 500 zyskał ponad 3 proc. Również akcje azjatyckie rosły na ogół we wtorek, ponieważ inwestorzy odczuli ulgę w związku z planowanym przejęciem upadłego Silicon Valley Bank. Japoński benchmark Nikkei 225 stracił 0,1 proc. do 27 456,98, australijski S&P/ASX 200 podskoczył o 1,1 proc. do 7 036,20, Kospi z Korei Południowej wzrósł o 0,4 proc. do 2 419,43, Hang Seng w Hongkongu wzrósł o prawie 0,4 proc. do 19 644,68, podczas gdy Shanghai Composite o mniej niż 0,1 proc. do 3 249,39.
"Bycze" prognozy dla złota wciąż się pojawiają. Nawet jednak optymiści spodziewają się, że droga do nowych rekordów może być bardzo wyboista.
Mimo że Fundusz Rezerwy Demograficznej istnieje od 22 lat i cały czas płacimy do niego składkę.
Choć malkontenci narzekają, że PPK rosną zbyt wolno, a liczba ich uczestników jest daleka od oczekiwań, to ci, którzy do nich przystąpili, raczej się nie skarżą.
Kreml wprowadza zakaz miningu, czyli kopania kryptowalut. W wielu regionach Rosji kopanie cyfrowych pieniędzy urosło do niebotycznych rozmiarów. Zdaniem władz mining „zjada cały wolny prąd”, co nie pozwala na podłączanie do sieci nowych klientów. Ale jest też inny problem.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Regulacje, technologia, podatek bankowy, konkurencja – tematy te spędzają sen z powiek bankierom. Jak odpowiedzieć na wyzwania zmieniającego się świata?
Producent gier uzyskał dostęp do swoich pieniędzy w upadłym amerykańskim banku. Przelał już niemal całość środków na konta innych instytucji finansowych.
Silicon Valley Bank był źle zarządzaną instytucją, która poniosła straty, bo nie zauważyła tego, że Fed zapowiada agresywne podwyżki stóp.
Koalicja banków średniej wielkości w USA (MBCA) zwróciła się do organów nadzoru o objęcie ubezpieczeniem wszystkich depozytów przez FDIC przez następne dwa lat, co pozwoli uniknąć panicznego wycofywania pieniędzy przez klientów
To zaskakujące, ale akcje spółek technologicznych na zawirowaniach zapoczątkowanych upadkiem Silicon Valey Banku (SVB) wręcz zyskały. Tłumaczymy, dlaczego tak się stało.
Suma bilansowa amerykańskiej Rezerwy Federalnej zwiększyła się najbardziej od kwietnia 2020 r. Kredyty wspierające banki przebiły już szczyt z czasów pandemii, a od szczytu z czasów globalnego kryzysu finansowego dzieli je mniej niż 120 mld dolarów.
Mimo ostrzeżeń ze strony własnego funduszu inwestycyjnego niemiecki miliarder technologiczny Peter Thiel nie wycofał swoich pieniędzy z Silicon Valley Bank. Kiedy bank upadł w zeszłym tygodniu, współzałożyciel PayPal nadal miał w nim ponad 50 milionów dolarów.
Ropa naftowa potaniała w tym tygodniu o około 10 procent. Spadek cen surowców wiąże się ze wstrząsami na światowych rynkach bankowych.
Od upadku banku SVB bitcoin podrożał o jedną czwartą. Komentatorzy zastanawiają się, czy zachwianie zaufania do tradycyjnych banków mogło zachęcić inwestorów do lokowania w kryptowalutach.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas