Wiadomość o przyznaniu mi Platynowych Lwów przyjąłem z niekłamaną radością! Była autentycznym, miłym zaskoczeniem. Pozwoliła spojrzeć na filmy, w których uczestniczyłem, z szerszej perspektywy. Poczułem dumę, że w moim scenograficznym dorobku znalazły się dzieła nie tylko bogate w obrazie, ale też znaczące dla polskiej i światowej kinematografii – mówi Allan Starski.
Joanna Łapińska, dyrektor artystyczna festiwalu, komentuje: Platynowe Lwy trafią do artysty obdarzonego niesamowitą wyobraźnią i wrażliwością. Allan Starski wspaniale czuje materię kina, a jego projekty zawsze wynoszą filmową opowieść na nowy poziom. Poza tym niezwykle ciekawie opowiada o swojej pracy, o czym przekonają się widzowie tegorocznej edycji.
Kim jest Allan Starski
Allan Starski jest synem Ludwika Starskiego – pisarza, satyryka, autora tekstów dla kabaretów „Qui pro quo”, „Morskie Oko” i „Perskie Oko”, a także scenariuszy filmowych. Współpracował z Eugeniuszem Bodo, Adolfem Dymszą, Michałem Waszyńskim, Henrykiem Warsem. Potem był scenarzystą pierwszego polskiego filmu powojennego „Zakazanych piosenek” i pierwszej powojennej komedii „Skarbu”.
Czytaj więcej
Znamy datę premiery długo oczekiwanego filmu wg powieści Zbigniewa Nienackiego – to 12 lipca. W r...
Allan Starski spędził dzieciństwo w „filmowej” kamienicy przy Piotrkowskiej w Łodzi, wśród ludzi takich jak Bossak, Ford, Buczkowski. Nic dziwnego, że po skończeniu Akademii Sztuk Pięknych trafił do filmu. Tak się zaczęło.